شکست واقعی در مسابقات جهانی جوجیستو را حریف اسراییلی خورد

شناسه خبر : ۱۱۲۸۲۲ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۶

بانوی ورزشکار رشته جوجیستو البرزی که در مسابقات جهانی کشور گرجستان حاضر به مسابقه با ورزشکار رژیم غاصب صهیونیستی نشد، گفت: شکست واقعی در این مسابقات را نماینده رژیم اسراییل خورد.

«بهاره امینی» بانوی جوجیستوکای ایرانی که متولد سال ۱۳۷۱ در استان البرز است، شانس کسب مدال طلا را در مسابقات جهانی با عدم پذیرش رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی از دست داد ولی این موضوع نتیجه ای شیرین تر و ارزشی برای این ورزشکار زن ایرانی داشته است.

این ورزشکار کرجی با شرکت در مسابقات حرفه ای تورنمنت جهانی که با حضور ۳۳ کشور جهان برگزار شده بود با کسب مدال برنز روز گذشته به کشور بازگشت.

این بانوی ورزشکار روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص روند حضور و شرکت در این مسابقات گفت: این مسابقات روز ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار گردید که یک روز پیش از برگزاری مسابقات کار وزن کشی ورزشکاران و جدول بندی انجام شد.

وی افزود: پس از انجام وزن کشی که من هم در وزن ۷۰- کیلوگرم بودم، متوجه شدم در هر ۲ رده مبارزه استایل «گی» و «نو گی» قرار است با حریفی از رژیم اسراییل رقابت کنم که اقدام به مکاتبه با برگزار کننده این مسابقه کردم تا جدول من را تغییر دهند و حتی حاضر به تغییر وزن و رفتن به وزن ۹۵ کیلوگرم بودم، ولی این کار را نکردند.

امینی اظهار کرد: در ابتدای وزن کشی در وزن من نماینده رژیم اسراییلی دیده نمی شد و فقط حریفان من گرجستانی و اوکراینی بودند ولی با ادامه وزن کشی جدول مرتب تغییر می کرد و در نهایت متوجه حضور یک نماینده رژیم اسراییل در جدول شدم.

وی گفت: به نظر من آمدن این ورزشکار رژیم اسراییلی در جدول من به عمد انجام شد چون این فرد در وزنی پایین تر از من بود و فقط به خاطر ۵۰۰ گرم که بر روی وزنش اضافه شد به وزن ۷۰ کیلوگرم آمد.

این بانوی ورزشکار در خصوص دلیل عمد بودن این تغییر جدول را اینگونه توضیح داد: آن ها بر این امر واقف هستند که ایران با نماینده رژیم غاصب اسراییل بازی نمی کند و با این روش خیلی راحت می توانستند به پای فینال برسند و این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: مسابقات جوجیستو در ۲ استایل گی و نوگی انجام می شود که در استایل «نو گی» رقابت با حریف اسراییلی اولین بازی من بود که به دلیل اینکه شرکت نکردم از این استایل در کل حذف شدم ولی در استایل «گی» بازی دوم با نماینده رژیم اسراییل بود و چون بازی اولم با نتیجه بُرد بود به دلیل اینکه یک بٌرد داشتم برای مقام سومی با گرجستان بازی کردم و با شکست این حریف مدال برنز گرفتم.

شکست واقعی در مسابقات جهانی جوجیستو را حریف اسراییلی خورد

برای دریافت مدال بر روی سکو نرفتم

امینی اضافه کرد: حتی برای دریافت مدال چون نماینده رژیم اسراییل روی سکو رفته بود روی سکو نرفتم زیرا علیرغم اینکه من به صورت آزاد به این مسابقات رفتم اما فقط به دلیل اعتقاداتم با این حریف بازی نکردم و ارزش را در نرفتن به زمین بازی دیدم.

وی گفت: شکست واقعی را آنها خوردند زیرا از قبل می دانستند که در جدول نماینده ایران هست که با آن ها بازی نمی کند.

وی افزود: این ورزشکار بدون بازی با حریف به فینال رفت و راه برایش باز شد و برای مدال نجنگید و جنگ اصلی برای من بود چرا که کسب مدال را بی ارزش دیدم تا اینکه بخواهم با این حریف بازی کنم.

امینی با بیان اینکه برای شرکت در این مسابقات زحمات زیادی کشیدم، گفت: برای حضور در این مسابقات حدود ۶ ماه تمرین کرده بودم ولی حاضر به رقابت با نماینده رژیم اسراییل نشدم.

وی گفت: حدود ۸ سال است که در رشته جوجیستو فعالیت می کنم و ملی پوش سابق این رشته هستم و در مسابقات امارات، گرجستان، باکو و ترکیه مدال های گی و نوگی دارم علاوه بر اینکه مدال های ملی هم دارم و انتخابی تیم ملی هم هستم.