رامین ربیعی مدیرکل، صنعت. معدن و تجارت استان البرز:

فرآیند صدور جواز تاسیس از پنج ماه به یک روز در استان کاهش یافت

شناسه خبر : ۱۱۲۸۱۹ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۴

رامین ربیعی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز در نشست با اصحاب رسانه ضمن بیان‌فعالیت‌های این اداره کل در استان البرز اظهار کرد: رسانه ها به عنوان حلقه ارتباطی بین مردم و مسوولان‌هستند چرا که به عنوان‌نمایندگان افکار عمومی و دسترسی به مسوولان ‌می‌توانند آرا و نظرات مردم‌را انعکاس دهند.

به گزارش شهروند ربیعی در ادامه بیان کرد: اهمیت ویژه نشست با خبرنگاران انعکاس دو طرفه فعالیت‌هاو نیازهای،مردم و مسوولان در بخش های مختلف و تبیین فعالیت‌های انجام‌شده می باشد. ربیعی با بیان این‌ که سازمان‌صنعت، معدن و تجارت دارای دامنه وسیعی بوده و گستره فعالیت‌هایش بسیار است تصریح کرد: در تمامی، این بخش ها تلاش های بسیاری برای انتفاع مردم و دولت صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های صنایع و انتفاع صنایع از فعالیت های صورت گرفته گفت: حمایت های ویژه ای از صنایع مورد انجام قرار گرفته و در جذب سرمایه گذار، حمایت از تولید و سرمایه گذاران فعالیت‌های بسیاری صورت گرفته و تلاش بسیاری در جهت سهولت امور سرمایه گذاران تاکنون صورت گرفته است.

این‌مسوول گفت: از بدو ورودم تلاش بسیاری برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب سرمایه گذاری در استان مورد انجام‌قرار گرفته و بررسی فعالیت شهرک‌های صنعتی و بررسی علل مشکلات آنان مورد توجه و بررسی قرار گرفت که در این‌زمینه سهولت در کسب و صدور جواز، حذف واسطه ها و کوتاه کردن پروژه کسب جواز از ۵ ماه به یک روز سبب استقبال و جلب اعتماد سرمایه گذاران در استان‌گردید.

مدیرکل صنعت و معدن‌این اتفاق را اتفاق مبارکی برشمرده و اظهار کرد: اعمال این‌مهم سبب سهولت در صدور جواز تاسیس کسب ، رضایت بخش صنعت و سرمایه گذاران و همچنین فعال شدن شهرک‌های صنعتی استان شد چرا که زیرساخت‌های ایجاد شده کمک کرد شهرک‌های صنعتی با تمام‌ظرفیت های خود به فعالیت بپردازند.

رامین ربیعی تصریح کرد: ممکن است در برخی از شهرک‌های صنعتی سوله هایی خالی و بدون‌فعالیت باشد اما بسیاری از آنان‌ مشکلاتی دیگر داشته و دارای مشکل سرمایه گذاری و بهره برداری نیستند و در این‌خصوص باید اعلام کنم اخذ پروانه بهره‌برداری نیز به کمتر از شش ماه رسیده و این مدت زمان موجود نیز به دلیل کسب استعلام ها از دیگر سازمانها است.

وی با بیان‌این مهم که استعلام از محیط زیست خوشبختانه در کمتر از یک هفته به طول خواهد انجامید اظهار کرد: با تدابیر انجام شده ۲۳ هزار اشتغال در بخش صنعت در استان بوجود آمده است.

وی با اشاره به مشکلات زیرساختی از جمله مشکل برق گفت: این ادارات باید خود را به بخش صنعت برسانند و زیرساخت‌های خود را برای ادامه فعالیت‌های بخش صنعت مهیا نمایند.

وی ادامه داد:ادارات خدمات رسان باید زیرساخت‌های خود را به روزرسانی و تقویت کنند.

ربیعی با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های ادارات خدمات رسان از جمله برق تصریح کرد: این ادارات نیز باید برنامه ریزی داشته و دغدغه های مقام‌معظم رهبری و مسوولان را در بخش های مربوطه مرتفع نمایند تا بتوانیم در جهت تحقق منویات مقام‌معظم‌رهبری تلاش کرده و بتوانیم‌پا به پای سیاست‌های کلی کشور در این بخش قدم برداریم.

وی گفت: یکی از ملاک های توسعه یافتگی در کشورهای پیشرفته، میزان تولید برق است.

این مسوول اظهار کرد: این امر بحثی جدی در بخش صنعت و تولید است.

ربیعی خبر داد:صدور تعداد۳۶۳ پروانه و ۵۵ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری در استان‌ از جمله فعالیت‌ها در این‌بخش است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد: صدور ۱۰۷ جواز دانش بنیان و صدور ۱۹۸ پروانه بهره برداری دانش بنیان‌از دیگر فعالیت‌های این‌بخش است.

وی خبر داد: ایجاد بیش از ۱۸ هزار و ۴۲ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومان سرمايه‌گذاري در بخش دانش بنیان دستاوردی دیگر در این بخش بوده است. وی مطرح کرد: بخش صنعت حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد که لازم است مورد توجه و تقویت قرار گیرد‌.

وی در بخشی دیگر با اشاره به فعالیت‌های استان در بخش معدنی گفت: از این بخش حمایت کرده اما در تلاش هستیم در خصوص این امر به دلایل مشکلات زیست محیطی با احتیاط فعالیت نماییم. وی گفت: ۳هزار و ۷۰۰ واحد پروانه دار دارای فعالیت در این بخش وجود دارد.

وی خبر داد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۵ پروانه معدن در استان صادر شده است.

رامین ربیعی بیان کرد: هم اکنون ۶۸ معدن فعال در استان وجود دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به تخلفات انجام شده در سطح اتحادیه ها خاطرنشان کرد: اگر اتحادیه ای تخلف می‌کند در وهله اول، رسیدگی به این امر متوجه اتاق اصناف است و در این فرآیند در کمیسیون‌نظارت صنعت، معدن و تجارت استان تنها یک رای دارد.