کشف سرقت‌های میلیاردی در کرج

شناسه خبر : ۱۱۲۶۹۶ شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۶

جانشین فرمانده انتظامی البرز گفت: ۲ سارق که در سه فقره سرقت منزل اقدام به دزدیدن اموالی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان کرج کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش شهروندالبرز-بهمن مزرعه؛

سرهنگ محمد نادربیگی اظهار کرد: به دنبال وقوع سه فقره سرقت منزل توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو ال۹۰ در مناطق مختلف شهر کرج، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: بررسی های اولیه حاکی از این بود که سارقان در یک گروه ۲ نفره با استفاده از یک دستگاه خودروی ال ۹۰ خانه های خالی از سکنه را شناسایی و در ساعات پایانی شب لوازم با ارزش خانه را به سرقت می برده اند.

وی اضافه کرد: در ادامه پس از چند شبانه روز اقدامات بدون وقفه پلیسی، در نهایت رد یکی از سارقان توسط پلیس زده شد و با تحت نظر قرار دادن تحرکات وی، همدست نامبرده نیز شناسایی شد.

نادربیگی با بیان اینکه در ادامه تحقیقات تکمیلی مشخص شد که سارقان مورد نظر در هفته های اخیر توسط پلیس در تهران دستگیر و روانه زندان شده اند، خاطرنشان کرد: متهمان پس از انتقال از زندان به پلیس آگاهی با مشاهده مستندات غیرقابل انکار کارآگاهان لب به اعتراف گشوده و به سه فقره سرقت منزل در شهر کرج اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه ارزش اموال به سرقت رفته توسط سارقان حدود ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت : با تکمیل پرونده متهمان پس از معرفی به مراجع قضایی با صدور قرار مجدد به زندان بازگشتند.