اگر عاطفه را نمی شود تقدیم کرد فقط می توان تقسیم کرد

شناسه خبر : ۱۱۱۷۹۷ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

مردم ایران، مردمی بخشنده و مهربانند و همیشه در فکر دستگیری از مستمندان و فقرا هستند. در ایران قبل از آغاز سال تحصیلی و به مناسبت باز شدن مدارس مراسمی به نام جشن عاطفه ها با هدف کمک به دانش‌آموزان محروم برگزار می شود.

فرزانه سیداسحقی // مردم ایران، مردمی بخشنده و مهربانند و همیشه در فکر دستگیری از مستمندان و فقرا هستند. در ایران قبل از آغاز سال تحصیلی و به مناسبت باز شدن مدارس مراسمی به نام جشن عاطفه ها با هدف کمک به دانش‌آموزان محروم برگزار می شود. جشن عاطفه ها فرصتی برای مهرورزی و عدالت ورزی امروز چشم به راه دستهاي نوازشگري است که همواره به بهانه اي، مهرباني را بين خود و همنوع خود تقسيم مي کنند. آری امروز ۸ مهر ماه، روز برگزاري جشن عاطفه هاست. يک روز نمادين که طي آن، اقشار مختلف جامعه براي دستگيري از همنوع خود تلاش می کنند.از همين رو، جشن عاطفه ها، جشن نيکوکاري، و…، تنها بهانه اي است براي نزديک شدن دلها به يکديگر، تنها فرصتي است براي حضور پربار و محبت آميز مردم، تا اين حقيقت بر قشر آسيب پذير و محروم جامعه آشکار شود که ما هستیم و شاید تنها فرصتی باشد تا همه فرزندان ايران را فرزندان خود بدانيم و در این فرصت از دریای ثروتی که به قیمت فقر محرومان اندوخته ایم، قطره ای را به نا داران اعانه دهیم ؛ اگر که عاطفه را نمی شود تقدیم کرد فقط می توان تقسیم کرد و در حقیقت  جشن حقیقی عاطفه ها، همان جشن عدالت است.

امروز زنگی به نام “جشن عاطفه ها” در مدارس سراسر کشور نواخته شد که بانگ کمک به نیازمندان و بی توجه نبودن نسبت به افراد بی بضاعت را سر می داد. به همین مناسبت گزارشی تهیه شده است که با هم می خوانیم:

زهرا علوی مادر ۴۵ ساله ای است که کودک ۸ ساله خود ر ا تا مدرسه غیر انتفاعی همراهی کرده است در پاسخ سئوالم می گوید: جشن عاطفه ها ، کمکی به تحقق و اجرای عدالت نمی کند و در حقیقت دانش آموزان محروم و محکوم به تدریس در مدارس بی امکانات دولتی با  کتاب و دفتر و لباس و کفش و غذا  با دیگران برابر نمی شوند و به حق خود نمی رسند! چراکه با شکم گرسنه و کیف کهنه و کفش پاره و شلوار وصله دار، بر روی نیمکت های رنگ و رو رفته، پای تخته سیاه کهنه می شود نشست و با شوق و خنده و بی غصه بر روی کاغذ نوشت.

 

سه هزار و ۷۰۰ بسته نوشت افزار در اختیار نیازمندان البرز قرار گرفت

یلدا نظری یکی از مادران انجمن دبستان پسرانه در کرج می گوید: جشن عاطفه ها سنت مقدسی است که انسانیت را تعریف می کند و فرصتی است تا هر کسی به توان خویش انسانیت و نوع دوستی خود را محک بزند. جشن انسان بودن است تا یادمان بیاورد که هنوز مردمانی از جنس عاطفه و مهربانی در این کره خاکی زندگی می کنند و دستگیر همنوعان خویش هستند.

وی می افزاید: « مهر در انتظار همدلی» شعاری است که هر انسانی را ترغیب می کند که با کمک نقدی یا غیرنقدی در این امر خیر مشارکت داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز در مراسم جشن عاطفه ها به پویش شور عاطفه ها اشاره و می گوید: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید سه هزار و ۷۰۰ بسته نوشت افزار در اختیار دانش آموزان این استان نیازمند قرار گرفت.

محمد محمدی فرد اظهار د اشت: در این بسته های نوشت افزار به ارزش یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان هستند ،همچنین مبلغ یک میلیارد تومان به صورت نقدی به دانش آموزان ایتام و محسنین استان اهداء شد. .

وی با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار دانش‌آموز موردحمایت کمیته امداد استان البرز قرار دارند، تاکید کرد:با آغاز سال تحصیلی جدید حامیان ایتام و فرزندان محسنین این حمایت های مالی را داشتند.

کلام آخر:

حال که کمیته امداد امام خمینی (ره) لباس خدمت پوشیده است و در خط مقدم خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان جامعه قرار دارد بر خیرین و مردم نوعدوست استان البرز واجب است تا این نهاد مردمی و یادگار ارزشمند امام خمینی(ره) را تنها نگذارند و به یاری همنوعان خود بشتابند.