دادخواه شهردار آبیک:

آماده باش کامل نیروهای شهرداری آبیک ‌در پی بارندگی های اخیر؛ شهروندان‌ از،ریختن زباله در کانال‌ها و جوی ها خودداری کنند

شناسه خبر : ۱۱۱۲۰۷ جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

در پی،بارندگی اخیر در دیگر شهرها و همچنین‌شهر آبیک دکتر دادخواه شهردار آبیک از آمادگی ستاد بحران شهرداری و همچنین نیروهای خدمات شهر این شهرداری خبر داد.

به گزارش شهروندالبرز، دکتر دادخواه اظهار کرد: در پی بارندگی های شدید اخیر در سطح کشور و وقوع سیلاب با توجه به هشدارهای هواشناسی شهرداری آبیک نیز،در حالت آماده باش قرار گرفت.

دادخواه ادامه داد: شب گذشته با توجه به عدم برخی زیرساخت هایی که از گذشته وجود داشت ، در سطح شهر در برخی نقاط،شاهد آبگرفتگی بودیم که خوشبختانه با تلاش و آمادگی به موقع نیروهای خدوم‌شهرداری مشکلات مربوطه مرتفع گردید.

وی افزود: از ۶ ماهه دوم سال گذشته و همچنین در سال جدید شهرداری،آبیک به صورت متناوب در طرح های جهادی اقدام‌به لایروبی و پاکسازی کانال ها و جوی های سطح شهر نموده است.

شهردار آبیک بیان کرد: اما متاسفانه علی رغم فعالیت های انجام شده در این زمینه شاهد عدم همکاری برخی کسبه و شهروندان‌ در این زمینه هستیم که با رها سازی زباله ها و پسماند خود سبب آلودگی محیط زیست و ‌کانال های شهری می شوند.

وی توصیه کرد: از شهروندان می خواهیم با رعایت حقوق شهروندی در این زمینه نسبت به حقوق دیگر شهروندان و همشهریان خود احترام گذاشته و کمک کنند شهر از،سیما و چهره بهتری برخوردار گردد.

دادخواه تاکید کرد: چرا که عدم‌ رعایت موارد فوق سبب آبگرفتگی کانال‌ها و جوی ها و همچنین معابر شهری گردیده و با بروز باران های این چنینی ممکن‌است شهر دچار سیلاب و آبگرفتگی و همچنین انحراف آب به نقاط شهری و مسکونی گردد.

وی تصریح کرد: شهرداری همچنان تا روز شنبه در حالت آماده باش قرار خواهد داشت تا بتواند خدمات مناسبی و به موقعی در صورت بروز سیلاب و آبگرفتگی ارایه دهد.