نماز جمعه نشان اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

شناسه خبر : ۱۱۱۱۵۳ شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

امام جمعه کرج گفت: نماز جمعه نشان اقتدار جمهوری اسلامی ایران است که به پشتوانه حضور و حمایت مردم محقق شد.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرج که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به سالگرد اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب به امام آیت‌الله طالقانی اظهار کرد: نماز جمعه نشان اقتدار جمهوری اسلامی ایران است که به پشتوانه حضور و حمایت مردم محقق شد.

وی با بیان اینکه نماز جمعه توانسته است تا توطئه‌های دشمنان علیه مردم و نظام را خنثی کند، تصریح کرد: به واقع که نماز جمعه پشتوانه مستحکم و استوار نظام برای پیشبرد اهداف خود است.

امام جمعه کرج بیان کرد: ائمه جمعه باید بدانند که انقلاب اسلامی توسط مستضعفین شکل گرفت و متعلق به مستضعفین است.

وی خاطرنشان کرد: جا دارد از زحمات و تلاش‌های مجموعه انتظامی در برقراری نظم و امنیت و برپایی هرچه باشکوه‌تر نماز جمعه تقدیر و تشکر کنیم.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه دشمنان فهمیده‌اند که برای از بین بردن جامعه اسلامی باید مهمترین کانون آن یعنی خانواده را هدف قرار دهند، گفت: امروز دشمنان تمام ابزار تبلیغاتی خود را به کار بسته است تا بنیان خانواده را در کشورهای اسلامی به ویژه ایران از بین ببرد.

وی اظهار کرد: دشمنان به دنبال تغیر سبک ایرانی اسلامی در خانواده‌ها هستند که نتیجه آن را می‌توان در افزایش طلاق در جامعه مشاهد کرد.

امام جمعه کرج بیان کرد: خانواده‌ها باید بیشتر مراقب دختران خود باشند و محبت بیشتری به آنها بکنند، چراکه دشمنان برنامه‌های شومی را برای این قشر در نظر گرفته‌اند.