سیدجلیل قاسمی خبر داد:

احداث سوله مدیریت بحران در منطقه 6

شناسه خبر : ۱۱۱۰۰۲ پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

سید جلیل قاسمی مدیر منطقه 6 شهرداری اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار روزنامه شهروندما، از افتتاح ایستگاه شماره یک کلانتری 19 امام خمینی (ره) در شهرک امام حسین(ع) همزمان با اولین روز دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش شهروند البرز، مدیرمنطقه 6 شهرداری اسلامشهر از مساعدت و پیگیری شهردار اسلامشهر و اعضای شورای اسلامی شهر به جهت افتتاح ایستگاه شماره یک کلانتری 19 امام خمینی (ره) در راستای برقراری هرچه بیشتر امنیت و آسایش مردم شهرک امام حسین(ع) تشکر وقدردانی نمود.

 

وی در ادامه افزود: این ایستگاه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و با حضور مسئولین انتظامی شهرستان و شهروندان شهرک امام حسین(ع) افتتاح گردید.

 

قاسمی همچنین در خصوص توسعه فضای سبز این منطقه اظهار داشت: با همت و تلاش شبانه روزی سازمان سیما و منظر شهری ،ایجاد پارک 5/6 هکتاری که در سطح استان یک پروژه بزرگ با مولفه های دیده شده که در حوزه های فرهنگی،اجتماعی،تفریحی و توریستی می باشد ، در حوزه شهرداری منطقه شش واقع شده و در حال تکمیل است.

 

مدیرمنطقه 6 در خصوص یکی از معضلاتی که در شهرک امام حسین(ع) موجب نارضایتی مردم این منطقه شده است ، به سرازیر شدن آبهای فاضلاب شهری از مناطق بالادست اشاره نمود و بیان داشت: با پیگیریهای شهردار اسلامشهر،اعضای شورای شهر و مدیران وقت و فعلی منطقه، پروژه ای در این خصوص در سال جاری با عنوان جمع آوری آبهای سطحی به مبلغ 50 میلیارد ریال در بودجه سال 1400 شهرداری و مبلغ 20میلیارد ریال اعتبار استانی که از طریق سازمان عمران و بازآفرینی شهری جذب گردید در حال اجرا می باشد که پروژه مذکور از کانال نواب در جاده شور آباد در حال احداث و حدود 300 متر آن خاکبرداری و حدود 100متر لوله گذاری انجام شده است.

 

خیابان امام حسین(ع) یکی از بحرانی ترین خیابانهای شهرک امام حسین(ع) با طول 600 متر است که نیاز به بازگشایی و تملک دارد و هیچگونه دسترسی به خیابانهای مجاور ندارد و در مواقع وقوع حادثه و بلاهای طبیعی امکان امداد رسانی و کمک وجود ندارد که در این خصوص مبلغ 20 میلیارد ریال در سال جاری جهت تملک منازل مسکونی بودجه برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است و املاک مورد نظر در حال توافق و اقدامات اولیه می باشد.

 

قاسمی از ایجاد سوله مدیریت بحران در این منطقه خبر داد و گفت: تمام مناطقی که در معرض مخاطرات طبیعی زیست محیطی و انسانی قرار دارند نیازمند احداث سوله مدیریت بحران هستند که در این راستا شهرداری منطقه 6 نیز احداث سوله مدیریت بحران را در دستور کار خود قرار داده و با بودجه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال در حال احداث است.

 

مدیر منطقه 6 همچنین به اقدامات در دست اجرای شهرداری اشاره کرده و اظهار داشت: به منظور رفاه حال شهروندان و توسعه سرانه  ورزشی ، ساختمان چند منظوره ورزشی در منطقه 6 در حال اجرا می باشد.

 

از دیگر اقدامات شهرداری منطقه شش می توان به جدولگذری،پروژه تراش مکانیزه و دستی آسفالت معابر و همسان سازی معابر و همچنین احداث ساختمان  ناحیه خدمات شهری منطقه اشاره کرد.