دولت سهم بیشتری در تکمیل پروژه های اقتصادی البرز داشته باشد

دولت سهم بیشتری در تکمیل پروژه های اقتصادی البرز داشته باشد
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۷۳ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: دولت سهم بیشتری را برای تکمیل پروژه های ملی به این استان اختصاص دهد.

آیت‌الله "سید محمد مهدی حسینی همدانی"  در دیدار با معاون اجرایی رییس جمهور افزود: سفر رییس جمهور به البرز مصوبات بسیار خوبی را به همراه داشت که باید تا حصول نتیجه کامل آن‌ها را پیگیری کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به میزان بالای درآمدهای استانی البرز، گفت: متاسفانه بااینکه البرز سهم بسیار بالایی در درآمد بین سایر استان‌های کشور دارد اما میزان بودجه اختصاص‌یافته به این استان تناسبی با این میزان درآمد ندارد.

وی در بخش دیگری به عدم اختصاص کامل بودجه استان شدن البرز انتقاد کرد و یادآور شد: متأسفانه بعد از استان شدن البرز بودجه ملی ویژه این استان به‌طور کامل تخصیص داده نشد و این باعث عقب‌ماندگی البرز در بعضی زیرساخت‌ها شد.

امام‌جمعه کرج در بخش دیگری به ‌نظام مسائل گسترده البرز در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: البرز نیازمند نگاه ویژه مسئولان کشوری است.

آیت‌الله حسینی همدانی به کشاورزی استان البرز اشاره و تصریح کرد: استان البرز در شهرستان‌های ساوجبلاغ، چهارباغ و نظرآباد دارای پتانسیل‌های ویژه کشاورزی است که با بی‌توجهی بافت کشاورزی این مناطق به‌مرور از بین رفته و در حال صنعتی شدن است که اقدام ویژه مسئولان در جهت جلوگیری از این امر ضروری است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در خاتمه به لزوم اقدام قرارگاهی در مسائل اقتصادی برای مهار تورم و رشد تولید اشاره کرد و گفت: خوب است قرارگاه اقتصادی در استان‌های کشور تشکیل شود تا کلیه امور اقتصادی هر استان ذیل این قرارگاه با انسجام و هدفمند انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم و اهمیت امیدآفرینی در جامعه، اظهار کرد: یکی از اقدامات امیدآفرین دولت که می‌تواند نتایج خوبی را نیز در بر داشته باشد همین مهار تورم و اثرگذاری آن بر رنگین‌تر شدن سفره مردم است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz