معاون رییس جمهور: پروژه های نیمه تمام در کشور بسیار داریم

معاون رییس جمهور: پروژه های نیمه تمام در کشور بسیار داریم
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۵۹ سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: پروژه های نیمه تمام در کشور بسیار داریم که باید برای تکمیل و اتمام آنها تلاش داشته باشیم.

"محسن منصوری " در نشست بررسی روند اجرایی پروژه کنار گذر شمالی کرج افزود: بعضا به اندازه ۳۰ سال منابع دولت پروژه نیمه کاره وجود دارد.

وی بیان کرد: سرعت پروژه کنارگذر شمالی حاکی از پیگیری مسوولان استان البرز برای اتمام آن است.

منصوری گفت: این پروژه گره ترافیکی البرز را باز می کند و باتوجه به مشکلات ترافیکی که مردم دارند به ویژه ایام تعطیل در اتوبان کرج به تهران پروژه کنار گذر شمالی به لحاظ پدافند غیرعامل، رفاه عمومی و اقتصادی اهمیت دارد.

منصوری گفت: باید ماده ۲۳ پروژه کنار گذر شمالی، قرارداد مشارکت در این زمینه و اختصاص منابع مالی بیشتر و تسهیلات بانکی مد نظر قرار گیرد.

معاون اجرایی رییس جمهور ادامه داد: بحث ماده ۵۶ نیز دنبال شود چراکه بخش زیادی از منابع مالی از طریق تغییر کاربری و مولد سازی تامین خواهد شد.

وی راهکار آخر را استفاده از توان بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: مساله بحران را نیز به عنوان مکانیزم مالی در نظر بگیریم.

منصوری تاکید کرد: پروژه کنار گذر شمالی سند افتخار برای کشور است که چند سال تعطیل بوده و در دولت سیزدهم باید به پایان برسد.

بزرگراه شمالی کرج به طول ۱۷.۵ کیلومتر عملیات اجرایی آن از تیرماه سال ۹۵ آغاز شده و اکنون حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.این بزرگراه ، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج - قزوین در غرب کرج متصل می کند و موجب روان سازی ترافیک در آزاد راه های استان البرز می شود.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz