علیرضا رحیمی خواستار شد:

تلاش مضاعف مجموعه راهور استان در انضباط ترافیکی

تلاش مضاعف مجموعه راهور استان در انضباط ترافیکی
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۲۹ جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرج گفت:پارلمان و مدیریت شهری آماده همکاری در طرح های انضباط ترافیکی شهر با راهور استان را دارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج؛ علیرضا رحیمی در سی و هفتمین جلسه کمیسیون که با حضور فرمانده راهور استان البرز برگزار شد با اشاره به بررسی و ارزیابی دوربین‌های سطح شهر کرج گفت: بیشترین تخلفات رانندگی شهری مربوط به دو موضوع عدم معاینه فنی خودرو و سرعت غیرمجاز است.

وی افزود:شهر کرج با وجود داشتن ٣ درصد معابر کشور حدود ١٨ درصد ترافیک را تحمل می‌کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل بیان کرد: خوشبختانه در شهر کرج سال ١۴٠١ نسبت به سال ١۴٠٠ حدود ١٠ درصد جرح و فوت کمتر شده است. این مهم با همکاری شهروندان و مجموعه اقدامات مدیریت شهری و راهور محقق شده و امیدواریم در سال‌های آتی نیز شاهد این روند کاهشی باشیم.

رحیمی اذعان داشت: از این تعداد جرح و فوتی ها ٧٨ درصد به دلیل تصادف با عابرین پیاده است. الزامات فنی و انضباط ترافیکی هم از طرف شهروندان هم توسط راهور باید بیشتر اجرا شود تا شاهد کاهش تلفات باشیم.

رئیس کمیسیون عمران با ابراز امیدواری در خصوص بهبود وضعیت ترافیکی در سال جاری گفت: امسال با همکاری مجموعه راهور اقداماتی در دستور کار قرار دادیم که از جمله این اقدامات می‌توان به ادامه دار کردن طرح زوج و فرد و طرح دائمی ترافیک که از خروجی‌های طرح جامع ترافیک است، اشاره کرد.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz