طبیعت البرز میزبان گردشگران پایتخت

طبیعت البرز میزبان گردشگران پایتخت
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۲۷ جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه این استان دارای ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری طبیعی، کشاورزی و صنعتی است، گفت: طبیعت البرز همواره میزبان جمعیت گردشگران پایتخت است.


به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی البرز رحیم خاکی اظهار کرد: این استان با فاصله‌ای نزدیک به پایتخت، دارا بودن مناطق ییلاقی و خوش‌ آب و هوا چون کردان، کوهسار و سهیلیه و دارا بودن زیرساخت‌های اقامتی، محلی مناسب برای تفریحات پایان هفته و تعطیلات جمعیت پایتخت است.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه البرز محل عبور بیش از 16 استان غربی است، افزود: درصدی از گردشگرانی که از این استان عبور می کنند، در باغ‌ویلاهای مناطق ییلاقی برای یک یا دو شب اقامت می‌کنند.
به گفته خاکی ساماندهی این باغ‌ویلاها در قالب خانه مسافر می‌تواند ضریب اشغال اقامتگاه‌های تا حد چند استان اول گردشگر پذیر بالا ببرد و اقدامات در این زمینه در حال انجام است.
گفتنی‌است به صورت تخمینی بیش از 1800 باغ ویلا در استان از جمله مناطق کردان، کوهسار و سهیلیه وجود دارند که در سامانه ثبت نشده‌ و نیازمند ساماندهی هستند.
انتهای پیام/

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz