برگزاری یکصدو چهارمین سالروز شهادت دکتر حشمت در فرهنگسرای جلال آل احمد طالقان

برگزاری یکصدو چهارمین سالروز شهادت دکتر حشمت در فرهنگسرای جلال آل احمد طالقان
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۲۶ جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸

یکصدو چهارمین سالروز شهادت دکتر حشمت در فرهنگسرای جلال آل احمد طالقان برگزار شد.


به گزارش شهروند در این آیین که با حضور مسوولان استاتی برگزار شد مهری فرماندار طالقان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر ابراهیم حشمت و سردار جنگل گفت: مردم گیلان شخصیت دکتر طالقان را زودتر از،مردم طالقان احیا کردند و چندین مراسم یادبود و پاسدداشت برای وی برگزار کردند که جای تشکر و تقدیر بسیار دارد.
وی ضمن برشمردن اهمیت نهضت جنگل گفت: از جمله دلایل برگزاری این آیین اهمیت نهضت جنگل، سردار جنگل و مفاهیمی است که این بزرگواران برای آن شهید شدند.
وی تاکید کرد: نیاز جوانان به شناخت مشاهیر و چهره های بزرگ و هویت سازی و الگوسازی برای جوانان از دیگر دلایل برگزاری این‌مراسم است.
وی بااشاره به دلایل برگزاری این مراسم بیان کرد: این بزرگداشت برای طالقان که به عنوان سرزمین فرصت ها مطرح است مغفول مانده بود که خوشبختانه برگزار شد.
وی تصریح کرد: از جمله این فرصت ها فرصتهای فرهنگی و چهره های شاخص و نخبگان است.

فرماندار طالقان عدالت خواهی مبارزه با خودکامگی و رفع فساد در تشکیلات دولتی و عدالت‌خواهی و استقلال خواهی و حفظ تمامیت ارضی ایران، را از جمله اهداف نهضت جنگل و این بزرگان است‌ دانسته و تاکید کرد: سرگذشت میرزا کوچک خان و یارانش قضیه ای،ویژه است و میرزا کوچک خان به دلیل شخصیت و چهره مردمی و اخلاص وی ایشان را بر سر زبان‌ها انداخته است.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz