دکتر حسین کلانتری

دانشکده هوش مصنوعی برای اولین بار در دانشگاه آزاد راه اندازی شد

دانشکده هوش مصنوعی برای اولین بار در دانشگاه آزاد راه اندازی شد
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۲۵ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸

نشست خبری دکتر حسین کلانتری خلیل آباد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با اصحاب رسانه در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش شهروند در این نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ضمن تبریک اعیاد و بیان فعاليت‌هاي این دانشگاه اظهار کرد: در حوزه آموزشی اقداماتی از جمله راه اندازی دانشکده هوش مصنوعی برای اولین بار در سیستم دانشگاه آزاد مورد انجام قرار گرفت و هم اکنون با ۵ هزار دانشجو در حال ارایه خدمات در این خصوص هستیم.

کلانتری بیان کرد: در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های مختلف به عنوان برند در سطح کشور در این‌مقوله به فعالیت می پردازیم.

دکتر کلانتری با اعلام این خبر که نمایشگاه هوش مصنوعی در اواخر مهرماه برگزار می شود گفت: اخذ ۶۴ رشته پرکاربرد مهارتی از سال گذشته مورد اقدام‌ قرار گرفته و ۱۲ رشته کارشناسی ارشد در سال جاری نیز ایجاد گردیده که‌ از آن‌جمله‌ می توان به رشته های حسابداری، قضایی ، حقوق عمومی روانشناسی و فیزیولوژی ورزشی، بازی های رایانه‌ای، مترو بونیک، معماری و مکانیک ساخت تولید و ... اشاره کرد.

وی اظهار کرد: راه اندازی دو دانشکده مهارت و کار آفرینی در واحد کرج و هشتگرد، و در کرج در رسته مهارتی بیش از ۳ هزارو ۲۰۰ نفر دانشجو در ۹ رشته پذیرش شده اند. راه اندازی ۲ رشته آموزشی در طالقان و شهر فردیس در یکسال اخیر از دیگر فعالیت‌هایی بود که این مسوول از آن یاد کرده و در زمینه پایش رشته های تحصیلی در این دانشگاه گفت: بازنگری و پایش رشته های تحصیلی و ایجاد دانشکده های جدید مورد انجام قرار گرفته و هم اکنون۶۰ درصد رشته ها در حال پایش است. ایجاد ۶ مدارس دانش،بنیان و افزودن ۴ مدرسه دیگر در آینده نزدیک به این‌ ‌ تعداد از دیگر خدماتی بود که رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آن یاد کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با بیان این که اولین دانشکده بین الملل در کرج با ۶۰۰ دانشجو به زودی ایجاد خواهد شد و در آینده نزدیک به سه هزار دانشجو افزایش،خواهد یافت خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش،مرکز جذب و هدایت تحصیلی در چارت ایجاد گردیده و محلی نیز بدان‌اختصاص یافته است.

دکتر کلانتری گفت: مرکز آموزش های کوتاه مدت تخصصی با قراردادی بیش از یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان انجام‌شده است. ایجاد میز خدمات آموزشی برای ارایه بیشتر و بهتر خدمات به دانشجویان از دیگر مواردی بود که رئیس دانشگاه آزاد واحد کرج از آن یاد کرده و گفت: روزانه به طور متوسط پذیرای ۱۶ هزار و ۵۰۰دانشجو در واحد کرج هستیم.

وی با اشاره به برخی فرافکنی ها و سخنان نادرست در زمینه خدمات و فعالیتهای دانشگاه آزاد اظهار کردزیرساختهای آموزش الکترونیک در مجموعه دانشگاه ایجاد شده است.

وی در زمینه جذب هیات علمی در سطح این دانشگاه تصریح کرد: جذب هیات علمی ما شر ع شده و برای امسال ۱۸ نفر را درخواست داشته ایم. کلانتری خبر داد: بالای ۳۶ تفاهم‌نامه در بخش های مختلف منعقد شده است.

این مسول گفت: راه اندازی سرای نوآوری محصولات‌ کشاورزی و فرآورده های ارگانیک، راه اندازی مرکز رشد هشتگرد از دیگر فعالیتهای این دانشگاه بوده است.

وی خبر داد: دارای رتبه ۴ در بین دانشگاههای آزاد و دارای رتبه دوم در فرهیختگان دانشگاههای آزاد هستیم. بیش از ۲۵۰کرسی آزاد اندیشی در این دانشگاه برگزار شده است. 

وی به شیوه نامه اجرایی عفاف و حجاب در حوزه ستادی دانشگاه آزاد اسلامیاستان البرز اشاره کرد و افزود: اسلام به عنوان کاملترین دین در راستای رشد فکری، علمی، اجتماعی و سیاسی، زمینه ساز تعالی جایگاه زنان و ارتقاء فضیلت های معنوی ایشان، پایه و اساس رشد جامعه و خانواده بشری محسوب می شود و از منظر اسلام زن مظهر عواطف و احساسات است لذا تاکید اسلام بر حضور زنان محجبه در جامعه مبتنی بر عفت و عاطفه در همه تعالیم اسلام از جمله آموزه‌ی حجاب به منظور حفظ کرامت و شخصیت زنان ( و نه به منظور منزوی کردن) می باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد:،عنوان قوه عاقله جامعه اسلامی در کنار تعلیم و تربیت به عنوان محلی برای ترویج آراستگی و شئون رفتاری محسوب میشود. لذا در راستای تحقق احکام شرع مقدس اسلام و به منظور رعایت حداکثری شئون رفتاری و آداب پوشش اسلامی و براساس دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی، "شیوه نامه اجرایی عفاف و حجاب در حوزه ستادی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز " تدوین و ابلاغ می گردد.

 

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz