کشف ۳۰ تن مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی در البرز

کشف ۳۰ تن مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی در البرز
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۲۳ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸

فرمانده انتظامی از کشف بیش از ۳۰ تن انواع مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در شهرستان ساوجبلاغ دراین استان خبرداد.

سردار "حمید هداوند" گفت: در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ با انجام اقدامات پلیسی از نگهداری مقدار قابل توجهی مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در یک انبار در سطح حوزه استحفاظی مطلع شدند.

وی افزود: در ادامه ماموران با هماهنگی مقام قضائی به همراه عوامل اداره صمت به انبار مورد نظر اعزام و در بازرسی از آنجا ۱۷ هزار و ۶۰۰ لیتر مواد اولیه گلیسیرین و ۱۲ هزارو ۵۰۰ کیلوگرم اسید استئاریک قاچاق کشف کردند.

هداوند اضافه کرد: ارزش اموال کشف شده توسط ماموران از سوی کارشناسان حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی گفت: یک نفر در این زمینه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

اختلاف شخصی ۲ جوان کرجی به قتل انجامید

کشف ۳۰ تن مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی در البرز

سرپرست پلیس آگاهی البرز گفت: درگیری بین ۲ جوان ۱۷ ساله در منطقه حصارک شهر کرج باعث به قتل رسیدن یکی از آنها شد.

سرهنگ "حکمت الله شجاعی" اظهار کرد : به دنبال کشف جسد یک فرد ناشناس در مناطق کوهستانی حصارک کرج که آثار ضربات متعدد در بدن او وجود داشت، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: پس از انتقال جسد این شخص به پزشکی قانونی و شناسایی هویت او، با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که متوفی یک جوان ۱۷ ساله بوده که در اثر درگیری با یکی از آشنایان خود به دلیل اختلافات شخصی به قتل رسیده است.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان کرد: بلافاصله انجام اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه قاتل آغاز و در یک مدت زمان کوتاه پس از شناسایی مخفیگاه او، در عملیات غافلگیرانه این متهم ۱۸ ساله با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.

شجاعی ادامه داد: متهم در تحقیقات تکمیلی به صراحت به قتل مقتول به دلیل اختلافات شخصی اعتراف کرد.

سرهنگ شجاعی در پایان خاطرنشان کرد: متهم با تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود نیز از قتل یک جوان ساوجبلاغی در یک نزاع دسته جمعی در شهر هشتگرد در این استان خبر داد.

وی اضافه کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر وقوع درگیری منجر به قتل در یکی از خیابان های شهر هشتگرد، تیم های تخصصی پلیس به به محل انتقال مجروحان حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد که در این درگیری که بین سه برادر و ۲ نفر دیگر به وقوع پیوسته که یکی از افراد دخیل در این نزاع، به دلیل ضربات چاقو قبل از رسیدن به بیمارستان به قتل رسیده است.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد: بلافاصله با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه عامل اصلی قتل در شهر هشتگرد شناسایی و این فرد با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی، به پلیس آگاهی ساوجبلاغ هدایت شد.

وی اضافه کرد: متهم در بازجویی های تخصصی پلیس،ذ انگیزه خود از این اقدام را اختلاف شخصی با مقتول اعلام کرده است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz