سیاست و برنامه شورای ششم حفظ منابع طبیعی،زیست بوم،گونه های گیاهی و حیات وحش در کلان شهر کرج است

سیاست و برنامه شورای ششم حفظ منابع طبیعی،زیست بوم،گونه های گیاهی و حیات وحش در کلان شهر کرج است
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۱۸ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج گفت: توسعه پارک محیط بان، تاسیس اکو پارک، حفظ منابع طبیعی،گونه های گیاهی و حیات وحش جانوری از اولویت های بودجه سال ۱۴۰۲ مدیریت شهریست.

جواد چپردار در نشست تخصصی احداث و مکان یابی اکو پارک در کرج که با حضور رییس مرکز پژوهش و مطالعات شورای شهر و مدیر کل محیط زیست استان البرز برگزار شد با بیان اینکه سبقه باغ شهری کرج باید احیا گردد، اظهارداشت: عدد سرانه های فضای سبز در این شهر،گویای دست درازی به باغ ها،تعدیل منابع طبیعی و تخریب خانه باغ های قدیم این شهر نیست.

وی تصریح کرد: شاید برخی سبقه،اقلیم یا زیست بوم این کلان شهر را به یاد نداشته باشند یا در خاطر مبارک شان نباشد،ولیکن برای حقیر که در خانه باغ های این شهر متولد و به تدریج، تعدیل یا دست درازی به باغ ها و منابع طبیعی را دیده ام،اعداد و آمار سرانه فضای سبز را به جهت ملحوظ و مشهود نبودن این کسری های تعدیلی و تحمیلی نمی پذیرم.

چپردار اذعان کرد:دامنه ارتفاعات البرز و کلان شهر کرج به لحاظ منابع طبیعی،ذخائر ژنتیکی،گونه های گیاهی و جانوری منحصر به فرد است و تاسیس اکو پارک یا توسعه پارک محیط بان از اولویت برنامه های شورای ششم می باشد.

رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج افزود:توسعه گردشگری،تفرجگاهی و آموزش فرزندان این شهر در بستر طبیعت زیبا،پارک های طبیعی و حیات وحش از حقوق و مطالبات مردم فهیم و نیاز این شهر است.

وی خاطرنشان کرد: کلان شهری که محل گذر مردم بیش از ۱۰ استان می باشد،برای میهمان پذیری، اسکان و گردشگری پتانسیل لازم را ندارد.

چپردار بیان کرد: مدیریت شهری، سازمان سیما منظر و فضای سبز را در تعامل با دستگاه های مرتبط مجاب به تحقق، توسعه و اقدامات در این حوزه نموده ایم.

وی تاکید کرد: اگر بدسلیقگی و مغایر با مطالبات مردم اجرای بزرگراه جنوبی اتوبان تهران، کرج و قزوین را در عوض دولت به بزرگراه شمالی برده، از بیت المال مردم در مدیریت شهری به تکمیل آن مجاب گردیده و بسیاری از منابع طبیعی را دست خوش این پروژه ملی نموده ایم،لااقل پتانسیل های گردشگری،توسعه فضای سبز و ارزش های افزوده در حاشیه آن را برای مردم این شهر ایجاد و تثبیت نماییم.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر کرج؛ در قبال این مردم و نسل های بعدی مسئولیت داریم و حق نداریم به سرمایه های ماندگار و جاری آن تعرض یا دست درازی نماییم.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz