برای اولین بار در تاریخ شهرداری کرج پوشش بیمه تکمیلی یکسان برای نیروهای خدوم پاکبان، سبزبان و تامین نیرو اجرایی شد

برای اولین بار در تاریخ شهرداری کرج پوشش بیمه تکمیلی یکسان برای نیروهای خدوم پاکبان، سبزبان و تامین نیرو اجرایی شد
شناسه خبـر : ۱۱۲۸۱۷ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰

عضو شورای اسلامی شهر کرج از اختصاص ردیفی به پرداخت سهم ۵۰ درصدی بیمه پاکبانان، سبزبانان و کارکنان تامین نیرو با اعتباری حدود ۲۷ میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: برای اولین بار در تاریخ شهرداری کرج پوشش بیمه تکمیلی کاملا یکسان با پرسنل رسمی برای نیروهای خدوم پاکبان، سبزبان و تامین نیرو اجرایی شد.

مجتبی حاجی قاسمی در نطق پیش از دستور یکصد و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی اظهار داشت: با تصویب شورای اسلامی شهر کرج در دوره ششم در بودجه سال 1402 اعتبار لازم برای پرداخت نیمی از حق بیمه تکمیلی نیروهای خدوم پاکبان، سبزبان و تامین نیرو مشابه پرسنل رسمی در نظر گرفته شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: شهرداری کرج نیز با بررسی پیشنهادهای اجرایی مختلف نهایتا موفق شد شرایطی را فراهم کند که پوشش بیمه تکمیلی کاملا یکسان با پرسنل رسمی برای این عزیزان در نظر گرفته شود و این مهم در مناقصه آتی بیمه تکمیلی که طی چند روز آینده برگزار می‌شود در نظر گرفته شده است.

حاجی قاسمی تاکید کرد: ضرورت دارد نیروهای خدوم پاکبان، سبزبان و تامین نیرو در مهلت قانونی در نظر گرفته شده جهت تکمیل فرم مربوطه و ارائه مستندات به دوایر ذیربط در شهرداری کرج مراجعه نمایند تا بیمه تکمیلی ایشان از ابتدای تیرماه 1402 برقرار گردد.

وی عنوان کرد: نحوه اجرای این ردیف بودجه و اعمال سهم ۵۰ درصدی بیمه نیروهای مذکور، محل بحث فراوان بود و پیشنهادات مختلفی نیز در این زمینه مطرح شد. اکنون کارکنان تامین نیرو تحت پوشش بیمه ای مستقل از بیمه تکمیلی پرسنل رسمی شهرداری قرار دارند که شاید رضایت کافی را ایجاد نکند.

این عضو شورای اسلامی شهر کرج از اجرایی شدن بیمه همسان با پرسنل رسمی، برای تامین نیرو، پاکبانان و سبزبانان شهرداری برای نخستین بار در تاریخ شهرداری، در شورای دوره ششم با همت و تلاش مدیریت شهری خبر داد و افزود: این اتفاق در چند روز آینده طی مناقصه ای محقق و اجرایی می شود.

حاجی قاسمی عنوان کرد: پاکبانان، سبزبانان و پرسنل تامین نیروی شهرداری در فرصت کمی که برای تکمیل فرم های مربوطه وجود دارد، به دوایر ذیربط در شهرداری مراجعه و فرم ها را تکمیل کنند تا مجموعه شهرداری بتواند با برآورد درستی، مناقصه مذکور را برگزار کند. وی مطرح کرد: سطح خدمتی که امسال برای بیمه تکمیلی کارکنان تعریف شده، سطح مناسبی است که برای نیروهای مذکور نیز برقرار می شود.

وی افزود:امید است بتوانیم در این زمینه تجربه خوبی را برای پرسنل رقم بزنیم و یکی از وعده های شورای ششم در خصوص خدمت رسانی به آن ها به صورت کامل و عینی محقق شود.

این عضو شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه در مقابل هرگونه فشاری ایستادگی و بر اساس قانون عمل کند تا حق مردم استیفا شده و ضایع نشود، بیان کرد: باید به گونه ای عمل شود که نیروهای تعیین تکلیف شده در خدمات شهری، به حوزه پیمانکاری فضای سبز هجرت نکنند و این موضوع یک بار برای همیشه حل شود.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz