مالکانی که آرای تخریبی دارند با مراجعه به شهرداری‌های مناطق روند پرونده‌های خود را از سر بگیرند

مالکانی که آرای تخریبی دارند با مراجعه به شهرداری‌های مناطق روند پرونده‌های خود را از سر بگیرند
شناسه خبـر : ۱۱۲۷۶۳ دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج از اجرایی شدن دستورالعمل بند (ت) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کشور، مربوط به آرای قطعی تخریبی تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: مالکان می‌توانند با مراجعه به شهرداری‌های مناطق روند پرونده‌های خود را از سر بگیرند.

حسین مهاجری در تشریح این خبر اظهارکرد: مالکانی که دارای مستحدثات خلاف پروانه یا بدون پروانه در محدوده شهر تا قبل از پایان سال ۱۴۰۰ هستند و پرونده‌های آنها در کمیسیون ماده صد قانون شهرداری‌ها حکم تخریب قطعی صادر شده، می توانند با حضور در شهرداری های مناطق، روند پرونده‌های خود را از سر بگیرند.

وی اذعان کرد: امیدواریم که با اطلاع رسانی و اقدام مناسب و دقیق، فرآیند تعیین تکلیف این املاک تسریع ببخشیم و از این فرصت پیش آمده شهروندان عزیز استفاده بهینه را داشته باشند.

مهاجری با بیان اینکه تمامی ساختمان‌هایی که رای تخریب و اعاده دارند و پرونده آن‌ها تا تاریخ ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است مشمول این طرح خواهند شد، اضافه کرد: رعایت اصول سه‌گانه از جمله مسائل فنی، شهرسازی و بهداشتی می‌شود، همچنین موضوع استحکام بنا به صورت جدی مدنظر است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: طبق قانون این طرح برای تمامی مواردی که مالکیت مالک احراز شود قابل اجرا است با این تفاسیر هم املاک قولنامه ای و هم املاک سند دار می‌توانند از امتیاز این طرح استفاده کنند.

 

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz