دستگیری ۱۷ سرشاخه شرکت هرمی در البرز

دستگیری ۱۷ سرشاخه شرکت هرمی در البرز
شناسه خبـر : ۱۱۲۷۴۹ یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶

جانشین فرمانده انتظامی البرز گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان فردیس، یک شرکت هرمی در منطقه گلستان این شهرستان شناسایی و ۱۷ نفر را در این رابطه دستگیر شدند.

به گزارش شهروندالبرز-سمیه فلاحی؛

 سرهنگ "محمد نادربیگی" اظهار کرد: در پی دریافت گزارش های مردمی، مبنی بر فعالیت افرادی در قالب یک شرکت هرمی در منطقه "گلستان" فردیس، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل فعالیت شرکت هرمی شدند و پس از بررسی موضوع و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه، ۱۷ نفر از اعضای باند کلاهبرداری شرکت هرمی را دستگیر کردند.

نادربیگی گفت: کارآگاهان در بازرسی از منزل آن ها مقادیری جزوات آموزشی مربوط به شرکت های هرمی و یک لپ تاپ را کشف و متهمان دستگیر شده به صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد که اعضای این شبکه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان از زیر مجموعه های خود دریافت کرده اند و مجموع کلاهبرداری های صورت گرفته توسط این باند پنج میلیارد ریال برآورد می شود. وی با بیان این که اکثر متهمان دستگیر شده افراد غیر بومی هستند، گفت: کلاهبرداران با سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی جوانان شهرستان های دورافتاده در ابتدا با جلب اعتماد آن ها از راه های مختلف، به بهانه کار در شرکت های پردرآمد، به کرج دعوت کرده و با فریب آن ها را مجبور به ادامه همکاری در شرکت هرمی و عضو گیری می کردند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz