جلوگیری از ۲۹ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی

جلوگیری از ۲۹ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی
شناسه خبـر : ۱۱۲۶۶۲ پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در ایام نوروز امسال از ۲۹ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی جلوگیری کردند.

مجید درگی با اشاره به عملکرد ۱۴ روزه یگان حفاظت محیط زیست استان البرز در ایام تعطیلات نوروزی، افزود: در این مدت۲۱ نفر برای پایش های زیست محیطی در البرز فعال شدند که این نیروها ۱۴۱ مورد گشت خودرویی و ۶۸ مورد گشت موتوری در مناطق تحت پوشش انجام دادند.

وی با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت در تعطیلات نوروزی ۱۵۱ مورد گشت پیاده نیز در مناطق حفاظت شده البرز و شکار ممنوع طالقان و دیگر شکارگاه های استان انجام دادند، اظهار کرد: در اجرای این پایش ها یک مورد پرونده تخلف شکار و نگهداری غیر مجاز پرنده وحشی و ۲ مورد پرونده شروع به شکار در منطقه حفاظت شده البرز تشکیل شد ضمن آنکه یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز نیز ضبط شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تصرف و تخریب محیط زیست و زمین خواری در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی ، گفت: پایش رودخانه حفاظت شده کرج و طالقان برای جلوگیری از آلودگی رودخانه، پایش پسماند رستوران های جاده کرج - چالوس ، راهنمایی گردشگران و تذکر در خصوص مدیریت پسماند و اطفا حریق از دیگر اقدامات نیروهای یگان حفاظت استان البرز بود.

درگی افزود: یک مورد حفاری غیر مجاز آثار باستانی توسط ماموران یگان حفاظت در منطقه آتشگاه شهرستان کرج شناسایی شد که موضوع به فرمانده یگان حفاطت میراث فرهنگی و گردشگری استان و ربیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کرج اعلام شد.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz