سود سهام پنج میلیونی کلاهبرداری است/ لینک آلوده را بازنکنید

  سود سهام پنج میلیونی کلاهبرداری است/ لینک آلوده را بازنکنید
شناسه خبـر : ۱۱۲۶۲۹ دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷

رییس پلیس فتا البرز در خصوص پیامک های جعلی با عنوان سود پنج میلیونی سهام عدالت هشدار داد و از کاربران خواست مراقب این گونه پیامک ها باشند.

سرهنگ رسول جلیلیان اظهار کرد: کلاهبرداران با جعل پیامک هایی با عنوان سود سهام عدالت و امثال آن با لینک جعلی برای کاربران ارسال کرده و از ناآگاهی آنها سوءاستفاده و اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی از کاربران خواست چنانچه وارد لینک آلوده شدند بلافاصله اینترنت گوشی خود را قطع کرده و به پلیس فتا مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: کاربران بدون آگاهی اقدام به باز کردن لینک آلوده کرده درحالی که یک بدافزار است و مجرمان سایبری با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

جلیلیان افزود: علت دسترسی به اطلاعات و سوءاستفاده از اطلاعات کاربران، اعتماد آن ها به افراد ناشناس، پیامک‌های دریافتی و لینک‌های موجود در فضای مجازی است که می طلبد کاربران دقت لازم برای هرگونه درخواست وجه حتی با مبالغ اندک تحت عنوان سامانه ثبت‌نام الکترونیک قضایی (ثنا) یا هر عنوان دیگری جعلی را داشته باشند.

رییس پلیس فتا البرز گفت: کاربران در صورت مواجهه با صفحات جعلی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش دهند.

وی یاد اورشد: پیامک های سازمانی و رسمی از سرشماره های معتبر ارسال می شوند و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz