کشف ۲ انبار داروی قاچاق در البرز

کشف ۲ انبار داروی قاچاق در البرز
شناسه خبـر : ۱۱۲۶۲۱ شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷

فرمانده انتظامی البرز از کشف ۲ انبار احتکار و قاچاق دارو به ارزش بیش از ۱۵۴ میلیارد ریال در شهرستان طالقان در این استان خبر داد.

سردار حمید هداوند اظهار کرد: مأموران انتظامی شهرستان طالقان در حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی پراید مشکوک شده و برابر قانون خودرو را متوقف که در بازرسی از خودرو تعداد زیادی اقلام دارویی و بهداشتی فاقد هرگونه مدارک قانونی و یا فاکتور معتبر کشف شد.

وی افزود: راننده دستگیر شده خودروی پراید اعلام داشت داروها متلعق به یکی از داروخانه های سطح شهرستان طالقان است که بلافاصله مأموران پلیس نسبت به شناسایی و دستگیری مدیر داروخانه مذکور اقدام که در بازرسی خودروی وی نیز مقادیری دارو کشف شد.

وی خاطرنشانه کرد: پس از انجام تحقیقات تکمیلی توسط مأموران پلیس محل دپو و نگهداری داروها شناسایی که پس از اعزام به محل مشاهده کردند مقادیر بسیار زیادی دارو در دو انبار به صورت غیر بهداشتی و غیر اصولی نگهداری شده است.

سردار هداوند گفت : با توجه به لزوم بررسی کارشناسی و حجم بالای داروهای مکشوفه، تیمی از کارشناسان غذا و دارو اداره بهداشت استان البرز و شهرستان طالقان در محل حاضر و نسبت به شمارش و لیست برداری دارو ها در مدت زمانی بیش از یک هفته کاری اقدام که برابر گزارش و نظریه کارشناسان مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، در شمارش اولیه مشخص شد بیش از ۱۴میلیون و ۷۰۰ عدد انواع دارو از جمله برخی داروهای کمیاب در سطح کشور در انبارها موجود که ارزش آنها بیش از ۱۵۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به دستگیری چهار نفر در رابطه با این پرونده گفت: متهمان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz