افتتاح یک هتل در خوزنکلا/ توسعه اقتصاد روستا با توسعه گردشگری محقق می‌شود

افتتاح یک هتل در خوزنکلا/ توسعه اقتصاد روستا با توسعه گردشگری محقق می‌شود
شناسه خبـر : ۱۱۲۶۰۶ جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۱

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از افتتاح یک واحد هتل در روستای خوزنکلا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز یحیی دارایی در مراسم افتتاح هتل-سوئیت کسری اظهار کرد: این هتل در سه طبقه و دارای 10 باب اتاق و ظرفیت 50 تخت اقامتی است.
به گفته سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز حجم سرمایه‌گذاری این هتل حدود 180 میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی آن به طور مستقیم 12 نفر است.
دارایی سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت‌های گردشگری را یکی از اولویت‌های استان عنوان کرد که می‌تواند در تحقق هدف تبدیل از معبر به مقصد گردشگری و ارائه هر چه مطلوبتر خدمات به گردشگران کمک کند.
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه محور کرج-کندوان دارای ظرفیت‌های بیشماری در زمینه گردشگری طبیعی و روستایی است، گفت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی، ایجاد چنین هتلی در روستا به رونق اقتصادی آن منطقه کمک و از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری می‌کند.
**همگرایی دولت و بخش خصوصی لازمه توسعه گردشگری در البرز
معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی نیز افتتاح هتل در روستای خوزنکلا را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: تبدیل البرز از معبر به مقصد گردشگری فقط با همگرایی دولت و بخش خصوصی ممکن می‌شود.
شهرام علی محمدی با اشاره به اینکه البرز دارای ظرفیت‌های گردشگری بسیاری است که باید زیرساخت‌ها نیز متناسب با ظرفیت‌ها رشد یابند، افزود: ساخت هتل با توجه به کمبود تخت‌های اقامتی در استان توسط سرمایه گذار اقدامی ارزشمند است. نباید با وجود چنین ظرفیت‌هایی دغدغه تخت و اقامتگاه داشته باشیم.
وی در پایان تأکید کرد که دفاتر خدمات گردشگری به به برگزاری تورهای داخلی البرزگردی توجه ویژه داشته باشند.
انتهای پیام/

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz