دکتر دادخواه شهردار آبیک :

شهرداری آبیک به استقبال بهار طبیعت رفت


شهرداری آبیک به استقبال بهار طبیعت رفت
شناسه خبـر : ۱۱۲۵۹۹ یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷

شهردار آبیک از انجام برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و عمرانی در طرح استقبال از بهار در این شهر خبر داد.

به گزارش شهروند عباس دادخواه در گفت و گو با شهروند با بیان این که با آغاز بهار طبیعت و نو شدن زمین باید ما نیز در برنامه ها و اهداف خود در سطح مدیریت شهری شاهد تحول و دگرگونی های خوبی باشیم اظهار کرد: گلکاری بلوارها و فضای سبز سطح شهر با توجه به فرا رسیدن بهار طبیعت از جمله فعالیت هایی است که مورد توجه قرار گرفته و توسط همکارانم در فضای سبز شهرداری در حال انجام و پیگیری است.

دادخواه بیان کرد: گلکاری و کاشت درختچه در فضاهای سبز شهری به همت نیروهای زحمتکش واحد فضای سبز شهرداری آبیک با هدف زیبا سازی سیما و منظر شهری و استقبال از بهار طبیعت به صورت هر روزه در حال انجام است و گل و گیاهان متناسب با این فصل برای این مهم در نظر گرفته شده است.
شهردار آبیک گفت: اجرای طرح نوسازی و رنگ آمیزی المان های شهری با هدف زیبا سازی سیما و منظر شهری و استقبال از بهار به همت واحد زیبا سازی شهرداری آبیک در این طرح مورد انجام قرار گرفته است.
عباس دادخواه اظهار کرد: با توجه به هفته درختکاری نیز هر ساله فعالیت های خوبی در سطح شهر مورد انجام قرار می گیرد و توزیع و کاشت نهال رایگان از جمله فعالیت ها در این زمینه بوده است . همچنین خردسالان و نوجوانان مهد کودک  ستاره های درخشان در مراسمی از سوی واحد فضای سبز شهرداری آبیک به همراه اولیا ء و مربیان خود با حضور در محل بوستان در حال احداث شهرک خرم گرامیداشت هفته درختکاری نهال غرس کردند. 
پروژه احداث مجموعه تفریحی ورزشی و فرهنگی آفتاب شهرداری آبیک از دیگیر فعالیت هایی بود که شهردار آبیک به آن اشاره کرده و بیان کرد:مجموعه تفریحی ورزشی آفتاب در زمینی به مساحت 11 هزار متر مربع شامل مجموعه زمین‌های ورزشی ، والیبال ، فوتبال ، تنیس ، مینی گلف ، رینگ خاکی دوچرخه سواری ، اسکیت و تراک پیاده روی می باشد که در تلاش هستیم در روزهای آتی این پروژه را هر چه زودتر به شهروندان فهیم شهر آبیک اهدا نماییم.
وی ادامه داد: شهر بازی سرپوشیده ویژه کودکان و نوجوانان و غرفه های فروش و ارائه محصولات فرهنگی و صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران شهرستان از دیگر ویژگی‌های مجموعه آفتاب شهرداری می باشد.
شهردار آبیک تصریح کرد: اعتبار پیش بینی شده برای اجرا و احداث این پروژه مهم مدیریت شهری یک هزار میلیارد ریال می باشد که در فاز اول اجرایی این پروژه احداث شهر بازی و عملیات عمرانی با اعتباری به مبلغ 150 میلیارد ریال در حال انجام می باشد.
وی همچنین با اشاره به مراسم جشن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) که با حضور پرشور و کم نظیر عاشقان و منتظران حضرت در محل سالن مجموعه آفتاب شهرداری برگزار شد گفت: حضور هنرمندان صدا و سیما ، شخصیت های کارتونی کودک تلویزیونی ، اجرای موسیقی پاپ و سنتی ، همخوانی سرود سلام فرمانده توسط حاضرین و اهدای جوایز به قید قرعه به شرکت کنندگان از دیگر برنامه ها و جذب های این مراسم جشن بود که به همت واحد روابط عمومی فرهنگی شهرداری و ستاد شعبانیه شهرستان برگزار شد.
وی افزود: طرح جمع آوری و پاکسازی نخاله و ضایعات دور ریز ساختمانی از سطح محلات و حاشیه شهر آبیک با هدف زیبا سازی سیما و منظر شهری در آستانه سال جدید نوروزی نیز مورد انجام قرار گرفته است.
دادخواه اظهار کرد: آغار طرح جمع آوری و پاکسازی معابر محلات و حاشیه شهر از وجود نخاله و ضایعات ساختمانی دور به همت نیروهای واحد خدمات شهری شهرداری آبیک با هدف استقبال از بهار طبیعت و زیبا سازی سیما و منظر شهری  در " شهرک فردوس" و دیگر مناطق نیز مورد انجام قرار گرفته و همچنان در دیگر محلات در حال انجام و پیگیری می باشد.
وی ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید گفت که امیدوارم همه شهروندان مومن و ولایت مدار این شهر هم زمان با آغاز سال جدید با قلبی سرشار از عشق و امید سال جدید را آغاز نمایند و بهار دل ها و جان ها هم زمان با نو شدن طبیعت بر همه مردمان جاری و ساری شود.
 
 
 
 
 
 

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz