کاشت ۱۵۰۰ اصله نهال به مناسبت روز درختکاری در کرج - گزارش تصویری

کاشت ۱۵۰۰ اصله نهال به مناسبت روز درختکاری در کرج - گزارش تصویری
شناسه خبـر : ۱۱۲۵۸۲ جمعه ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹

جشن روز درختکاری ، به همت شهرداری کرج و سازمان سیما و منظر شهرداری کرج ، با حضور مسئولان البرزی و استقبال گسترده شهروندان ، در مجموعه گردشگری_تفریحی بوستان باغستان کرج برگزار شد .

به گزارش شهروندالبرز، 
این مراسم که با حضور غفور قاسم پور فرماندار شهرستان کرج ، تعدادی از اعضای شورای ششم شهر کرج ، مهرداد کیانی شهردار کلانشهر کرج ، جمعی از مدیران مناطق و سازمان‌ های شهرداری کرج ، در دهکده تفریحی _ گردشگری باغستان برگزار شد .


۱۵۰۰ ، اصله نهال توسط شهروندان خصوصاً کودکان و خانواده‌ های آنان کاشته شد .


در حاشیه این مراسم مهرداد کیانی ، شهردار کلانشهر کرج ، با اشاره به اهمیت درختکاری در حفظ و بهبود محیط‌ زیست شهری و ایجاد فضای سبز و پر نشاط برای شهروندان و خانواده‌ های کرجی ، گفت :

دیدن این همه علاقه در خانواده‌ ها ، برای غرسِ نهال نشان از پیوند عمیق و ناگسستنی انسان و محیط‌ زیست است .

کیانی ، با اشاره این که فضای سبز و درختان در واقع یک سرمایه عمومی متعلق به تمام شهروندان است ، گفت :
۱۵ اسفندماه ، روزِ درختکاری و آغاز هفته‌ ی منابع طبیعی ، قرار همیشگی ما با طبیعت ، برای بهتر شدن نگاه‌ مان و بیشتر مراقبت کردن از این سرمایه عظیم و عزیز خدادادی که به‌ امانت به دست ما ، سپرده شده است .


وی ، با تأکید بر ضرورت حضور پر رنگ شهروندان خصوصاً نسل جوان ، در اموری همچون درختکاری ، گفت :
برای تسهیل در حضور شهروندان ، در این مراسم شهرداری کرج ، چندین دستگاه اتوبوس در میادین اصلی شهر کرج ، مستقر کرد تا شهروندان را برای شرکت در جشن متمرکز درختکاری در مجموعه باغستان ، به صورت رایگان منتقل کنند .

شهردار کلانشهر کرج ، با تشکر از توجه ویژه سازمان سیما و منظر شهرداری کرج ، به عنوان متولی ، توسعه فضای سبز و درختان شهر کرج ، افزود :

البته این نگاه به فضای سبز و درختان شهری به عنوان سرمایه ملی و عمومی متعلق به همه شهروندان است و مراقبت از آن باید همیشگی باشد .


وی ، در ادامه توضیح داد :
امروز بالغ بر ۱۵۰۰ ، اصله نهال از سوی دانش‌آموزان ، مسئولان البرزی و شهروندان در مساحتی بالغ بر ، ۲ هکتار در دهکده تفریحی _ گردشگری باغستان ، غرس شد و بیش از ۳۵۰۰ اصله نهال نیز از مقابل سازمان و در محل جشن درختکاری توزیع شد .کیانی در پایان ، با اشاره به اهداف مدیریت شهری در ششمین دوره از شورا مبنی بر توسعه فضای سبز شهری ، به ویژه در مناطق کم‌برخوردار ، گفت :

تا کنون ۱۰ پارک محله‌ای ، افتتاح شده و ۱۲ پارک محله‌ای ، نیز آماده افتتاح و بهره‌ برداری است .

 

عکاس: نگار اصغری
به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz