تکواندوکاران البرز در سال ۱۴۰۱ موفق به کسب ۲۵ مدال بین المللی شدند

تکواندوکاران البرز در سال ۱۴۰۱ موفق به کسب ۲۵ مدال بین المللی شدند
شناسه خبـر : ۱۱۲۵۶۷ چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳

رییس هیات تکواندوی استان البرز گفت: تکواندوکاران این استان تاکنون موفق به کسب ۱۳۹ مدال در مسابقات بین المللی شده اند که ۲۵ مدال فقط در سال ۱۴۰۱ به دست آمده است.

محمد انصاف دوست در نشستی با حضور خبرنگاران در محل خانه تکواندوی استان البرز ، افزود: یکی دیگر از موفقیت های تکواندوکاران این استان در سال جاری نقش موثر بانوان ورزشکار استان در این رشته ورزشی در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور کره جنوبی بوده است.

وی با بیان اینکه ایران در این مسابقات موفق به کسب عنوان قهرمانی شد، اظهار کرد: ۶۰ درصد از بازیکنان ایرانی تیم ملی را البرزی ها تشکیل می دادند به طوریکه حتی سرمربی گری این تیم را «مینو مداح» از البرز برعهده داشت.

تکواندوکاران البرزی بیشترین عضویت در تیم ملی را دارند

انصاف دوست گفت: در حال حاضر بیشترین افرادی که در تیم ملی حضور دارند از البرز هستند و حتی روز گذشته سه نفر از مربیان تیم ملی که در فدراسیون قطعی شدند از البرز هستند.

وی در ادامه به ارایه آمار عملکرد تکواندوی البرز پرداخت و افزود: ورزشکاران البرزی در این رشته در سال ۱۴۰۱ موفق شدند۱۲ کاپ قهرمانی آسیا و جهان در تمام رده های سنی، ۶ کاپ پومسه و هان مادانگ و ۳۳ مدال تورنمنت های بین المللی را کسب کنند.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۳۸ دوره مسابقات انتخابی و آزاد برگزار شد، تصریح کرد:  ۱۲ تیم البرزی در لیگ های برتر کشور حضور دارند و ۲ دوره نیز میزبانی تیم های ملی نونهالان و نوجونان و ۱۰ دوره میزبانی دوره های داوری و مربیگری کشور را عهده دار بوده ایم.

انصاف دوست تعداد اردونشینان تیم ملی را از البرز ۴۴ نفر عنوان کرد و گفت: همچنین هشت نفر از مربیان تیم ملی در سال جاری را البرزی ها بر عهده داشته اند.

وی یکی از مشکلات این هیات را بسته بودن حساب مالی این شرکت در هنگام تغییر و تحولات دانست که هنوز بازنشده است .

وی با بیان اینکه مدیرکل جدید ورزش و جوانان البرز خانه تکواندو را به ما تحویل داد، اظهار کرد: این خانه به قدری برای ما هزینه داشت که فقط با بدهی مالی اینکار را انجام داده و در تمام این مدت حساب ما بسته بوده است.

هیات تکواندوی البرز تصمیم گیری فردی ندارد

دبیر هیات تکواندوی استان البرز نیز در این نشست با بیان اینکه در سال جاری مسابقات در تمام رده های سنی برگزار می شد که موجب جذب بیشتر در این رشته ورزشی شد، یکی دیگر از دلایل جذب بسیار خوب ورزشکاران در این رشته ورزشی را استفاده از تخفیفات ویژه ای دانست که برای افراد و اردوها انجام شد که منجر به ایجاد انگیزه شد.

فرهاد اصلانی یکی دیگر از دلایل موفقیت این هیات را همدلی و کار گروهی در تصمیم گیری ها دانست و افزود: تنها هیاتی هستیم که تنهایی تصمیم گیری نمی کنیم و برای این اقدامات یک کمیته انتصابات تشکیل دادیم.

وی اظهار کرد: همچنین در بحث پشتوانه سازی بسیار ضعیف بوده و عقب هستیم به طوریکه تکواندوی ایران در سطح دنیا افت شدیدی کرده در حالیکه ما همیشه روی سکوی دنیا بودیم ولی اکنون به رده های ۱۲ تا ۱۸ جهانی رسیده ایم.

اصلانی گفت: البرز پتانسیلی دارد که حتی بخش استعدادیابی راه اندازی کرده و برخی هزینه ها را هم پرداخت می کنیم تا این ورزشکاران را نگه داشته و پرورش دهیم تا حداقل در سه یا چهار سال آینده چهار قهرمان جهان داشته باشیم.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz