زیر کشور : حدود ۳۴۰ کیلومتر مترو در کشور اجرا شده است

زیر کشور : حدود ۳۴۰ کیلومتر مترو در کشور اجرا شده است
شناسه خبـر : ۱۱۲۵۲۰ سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۶

وزیر کشور اعلام کرد: تاکنون در مجموع ۳۴۰ کیلومتر خط ریلی قطار شهری با بیش از ۲۳۰ ایستگاه در شهرهای کشور اجرا شده است .

احمد وحیدی در آیین گشایش قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج افزود: اکنون نیز بیش از ۲۰۰ کیلومتر دیگر خط قطار شهری با ۱۳۷ ایستگاه در کشور مصوب داریم که پیش بینی می شود بخش عمده این خطوط در دولت سیزدهم به ثمر برسد.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای احداث خط ۲ قطار شهری کرج در سال های گذشته تاکنون گفت : این پروژه عظیم تاکنون ۲ هزارو۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی در قالب بودجه نقدی و اوراق صرف آن شده که سال آینده نیز اعتبار خوبی برای ادامه پروژه خواهیم داشت.

وحیدی از تلاش استاندار البرز ، شورای شهر و شهردار کرج به خاطر تکمیل بخشی از خط ۲ قطار شهری کرج قدردانی کرد و افزود: تاکنون در مجموع ۱۵ کیلومتر از تونل خط ۲ قطار شهری کرج حفاری شده و این پروژه از سال گذشته تاکنون شتاب گرفته است.

وزیر کشور با بیان اینکه استان البرز و کلانشهر کرج با توجه به همسایگی با تهران از اهمیت بالایی برخوردار هستند، گفت : امروز بخشی بار پایتخت بر دوش همسایه غربی آن است.

ملت ایران در ۲۲ بهمن حماسه آفرید

وزیر کشور با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان اسلام علیه نظام اسلامی به ویژه در آشوب های چند ماه گذشته گفت : دشمنان با روش های مختلف در تلاش هستند تا به ملت ایران آسیب وارد کنند اما با هوشیاری و اتحاد مردم و مسوولان در یوم الله ۲۲ بهمن پاسخ کوبنده دریافت کردند.

وحیدی افزود: امروز فعالیت های سازندگی و اقتصادی دولت با سرعت در کشور دنبال می شود و ما در زمینه های صنعتی و صادراتی آمارهای بسیار خوبی داریم .

وی افزود: دشمنان در آشوب ها و اغتشاشات تیرشان به سنگ خورد اما در تلاش هستند تا فشارها را از حوزه های اقتصادی وارد کنند که با همدلی و ایستادگی ملت ایران شکست خواهند خورد.

وحیدی در پایان یاد وخاطره شهدای استان البرز به ویژه بسیجی شهید سیدروح الله عجیمان شهید امنیت را گرامی داشت.

قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۶.۵ کیلومتر امروز با حضور وزیر کشور ، استاندار البرز ، اعضای شورای شهر و شهردار کرج افتتاح شد.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz