از معلولین موفق سمنان تجلیل شد

از معلولین موفق سمنان تجلیل شد
شناسه خبـر : ۱۱۲۲۶۶ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲

آیین نکوداشت معلولین موفق، خانواده و فعالین حوزه افراد دارای معلولیت با حضور مهندس هاشمی استاندار سمنان، مدیرکل معاون توانبخشی بهزیستی و جمعی مدیران کل دستگاه های اجرای استان در استانداری سمنان برگزار شد.

به گزارش شهروندالبرز - آسیه السادات طباطبایی؛

استاندار سمنان در آیین تجلیل از معلولین موفق، خانواده و فعالین حوزه افراد دارای معلولیت بیان داشت موفقیت شما معلولین توانمند نشان دهنده آن است که معلولیت به معنای ناتوانی نیست و با اعتماد به نفس و خودباوری می توان به موفقیت ها و پیروزی های فراوانی دست یافت.

هاشمی به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به معلولین جهت اشتغال زایی اشاره کرده و بیان داشت: هماهنگی های لازم جهت پرداخت تسهیلات از محل  تبصره 16 انجام شده و امیدواریم اعتبار خوبی از این محل به معلولین اختصاص یابد.

استاندار سمنان مناسب سازی اماکن عمومی براس دسترسی آسان تر معلولین را از موضوعات مهم شهرسازی و طرح های عمرانی دانست و بیان داشت همه دستگاه های اجرایی در حوزه مباحث عمرانی باید موضوع مناسب سازی اماکن و فضاهای شهری و روستایی برای معلولین را در اولویت قرار دهند.

هاشمی استاندار سمنان در انتها ضمن اشاره به وجود بیش از 13 هزار معلول در استان سمنان بیان داشت که از این بین 1000 نفر دانش آموز بوده که پیگیری مطالبات و حل مشکلات آنان بسیار حائز اهمیت است.

 یادآور می‌شود در این آئین از ۱۲ نفر از معلولین موفق، ۶ خانواده دارای معلول موفق و ۷ فعال موثر در امر خدمت‌رسانی به افراد دارای معلویت تقدیر و دکتر محمود منطقی به عنوان مشاور استاندار در امور توانخواهان استان با حکم استاندار معرفی شدند.

نویسنده : آسیه السادات طباطبایی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz