رانندگان نسبت به رفع نقص فنی وسیله نقلیه خود اقدام کنند

 رانندگان نسبت به رفع نقص فنی وسیله نقلیه خود اقدام کنند
شناسه خبـر : ۱۱۲۲۳۳ یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۵

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: به دلیل تشدید آلاینده ها در مناطق مختلف این استان، رانندگان به منظور کاهش این آلودگی نسبت به رفع نقص فنی وسایل نقلیه خود اقدام کنند.

سرهنگ حمدالله رحمتی پور اظهار داشت: در پی افزایش آلودگی هوا ورود وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی به معابر درون شهری استان البرز ممنوع است.

وی اضافه کرد: با توجه به تشدید آلایندگی ها و کاهش کیفیت هوای این استان ضرورت دارد رانندگان خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی خود را برای رفع نقص به مراکز خدمات خودرویی و معاینه فنی انتقال دهند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از چهار هزار وسیله نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی طی یک ماه گذشته در معابر شهری این استان اعمال قانون شده و طرح مقابله با خودروهای دودزا تا پایان هفته جاری در این استان ادامه دارد.

رحمتی پور گفت: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال ادامه دارد اما در ۶ ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهر ها، این طرح با شدت بیشتری انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان تا حد ممکن از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، خودداری کنند.

رحمتی پور افزود: خودروهایی که عمر تولید آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz