هشدار نارنجی سازمان هواشناسی بابت آلودگی هوای تهران و کرج

هشدار نارنجی سازمان هواشناسی بابت آلودگی هوای تهران و کرج
شناسه خبـر : ۱۱۲۲۱۸ شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۸

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای تهران و کرج گفت: در حال حاضر وضعیت هوا برای همه گروه‌های سنی در حد ناسالم است که توصیه می‌شود در کنار مدیریت فعالیت واحدهای صنعتی و منابع آلاینده تردد غیرضروری در سطح شهر انجام نشود.

صادق ضیائیان  با اشاره به صادر شدن هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای آلودگی هوای تهران و کرج گفت: امروز و فردا افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در این دو شهر صنعتی را داریم، در این راستا وضعیت هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌های سنی است.

وی افزود: توصیه می‌شود در این مدت تردد خودروها کاهش یابد، فعالیت واحدهای صنعتی مدیریت شود، تردد غیرضروری در سطح شهر تا حد امکان انجام نشود و فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در فضای باز نیز متوقف شود. همچنین مدیریت منابع آلاینده در دستورکار قرار گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور نیز اظهار داشت: روز شنبه 19 آذر در برخی مناطق خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان،‌کرمان، هرمزگان، فارس، یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف داریم.

ضیائیان افزود: روز یکشنبه 20 آذر در برخی از مناطق خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ‌هرمزگان،‌کرمان، یزد و فارس بارش داریم، و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در برخی مناطق غرب و شمال غرب و به‌تدریج دامنه‌های غربی و مرکزی البرز بارش پراکنده خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: تا اواسط هفته آینده به دلیل سکون نسبی جو در شهرهای تهران، کرج و اراک غلظت بالای آلاینده‌های جوی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز تا یکشنبه 20 آذر در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما داریم و روزهای یکشنبه و دوشنبه در شرق و جنوب کشور دما کاهش می‌یابد.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 8 و 3 درجه خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان، و زنجان با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر و همدان با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: روز آینده در 19 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود که شامل مراکز استان‌هایی نظیر اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، ایلام، بجنورد، بیرجند، تبریز، زاهدان، زنجان، سنندج، شهرکرد، قزوین، قم، کرج، کرمان، کرمانشاه، مشهد، و همدان است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz