سومین جشنواره ملی «امیرکبیر» در البرز برگزار می‌شود

سومین جشنواره ملی «امیرکبیر» در البرز برگزار می‌شود
شناسه خبـر : ۱۱۲۲۱۱ شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۱

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز از آغاز به کار سومین جشنواره ملی «امیرکبیر» با هدف شناسایی رساله‌ها، پایان‌نامه‌ها و طرح‌های دانشجویی موفق که بر اساس تقاضای کارفرمایان نوشته شده باشند و به مرحله اجرا رسیده باشند، خبر داد.

 احمدرضا فیروزی، رییس جهاد دانشگاهی استان البرز، در جمع اصحاب رسانه، با اعلام این خبر گفت: شکاف عمیق اهداف و برنامه‌ها و فقدان گفتمان مشترک و موثر بین دانشگاه و صنعت موجب شده که با وجود آن که هر دو به تعامل و همکاری اعتقاد دارند اما از ظرفیت‌های یکدیگر بی‌بهره بمانند. جشنواره ملی امیرکبیر با هدف ایجاد پلی ارتباطی، که این شکاف را به هم متصل کند، طراحی شده است و با همین نگاه جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی با همکاری همه‌ی ذی­نفعان، راهبرد کاربردی کردن و کارفرمایی کردن طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی را با اولویت نیازمحور بودن در جهت بهبود محیط کسب‌وکار در دستور کار قرار داده است.


این مقام مسؤول افزود: پس از برگزاری موفق دوره اول و دوم جشنواره، خوشبختانه در حال حاضر ادبیات تقاضامحوری پایان‌نامه‌های دانشجویی در حال نهادینه شدن در مجامع دانشگاهی است و وصول حدود 350 پایان‌نامه و رساله کاربردی کارفرمامحور در دو دوره قبلی نشان از این موضوع دارد.

وی با بیان این که تجارب جهاد دانشگاهی در ارائه برنامه‌های مرتبط با ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت و جامعه، برگزاری تورها و اردوهای دانشجویی صنایع‌محور، آموزش‌ها و نشست‌های تخصصی فیمابین صنعت و جامعه و دانشگاه و همچنین برگزاری جشنواره ملی پایان‌نامه‌های دانشجویی و دفاع سه دقیقه‌ای فرا روی مجریان طرح در پیشبرد این جشنواره است، تصریح کرد: در جشنواره امیرکبیر، استفاده از نتایج رساله‌ها و پایان‌نامه‌های کاربردی در بخش‌های مختلف تولید، خدمات، و کشاورزی از اهداف اصلی این جشنواره است.

فیروزی ادامه داد: طرح‌ها و پایان‌نامه‌های ارسالی به این جشنواره می‌بایست در بازه زمانی یکم مهر ماه سال 1399 لغایت سی‌ام آبان‌ماه 1401 دفاع شده باشند و مهلت ارسال آثار نیز از 10 آذرماه تا 12 دی‌ماه سال جاری است.

وی افزود: فراخوان این جشنواره در سطح دانشگاه‌های سراسر کشور اجرایی می‌شود و اختتامیه آن در بهمن‌ماه سال جاری در کرج برگزار می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز گفت: دومین جشنواره امیرکبیر با هدف جذب رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های تحقیقات کاربردی و کارفرمایی دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها، استادان و نخبگان علمی در محورهای علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و دامپزشکی، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، و هنر برگزار می‌شود.

فیروزی افزود: طرح‌ها و پایان‌نامه‌ها در سه گروه دانشجویان برتر، استادان برتر که راهنمایی پایان‌نامه‌ها را بر عهده داشته‌اند و دانشگاه برتر پذیرش و مورد داوری قرار گرفته و معرفی می‌شوند.

گفتنی است متقاضیان برای شرکت در این جشنواره که با همکاری جهاد دانشگاهی استان البرز، اتاق بازرگانی البرز، بنیاد نخبگان البرز، سازمان انتشارات، و دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و پژوهشی دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود، می­توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی payanname.alborzjde.ir  نسبت به بارگذاری مستندات مورد نیاز برای شرکت در جشنواره اقدام نمایند و برای آگاهی بیشتر با شماره‌های ۰۲۶34505151 و یا ۰۲۶32508413 داخلی ۱۱۴ تماس بگیرند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz