آمادگی کامل راهداری البرز برای اجرای طرح راهداری زمستانی

آمادگی کامل راهداری البرز برای اجرای طرح راهداری زمستانی
شناسه خبـر : ۱۱۲۱۲۴ پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸

امسال 200 نیروی راهداری البرز در قالب 38 اکیپ برای اجرای طرح راهداری زمستانی در آماده‌باش کامل هستند.


امسال 200 نیروی راهداری البرز در قالب 38 اکیپ برای اجرای طرح راهداری زمستانی در آماده‌باش کامل هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، حمید پرورشی،  معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، گفت: این اداره‌کل برای اجرای طرح راهداری زمستانی در آمادگی کامل به‌سر می‌برد.
وی افزود: در طرح راهداری زمستانی امسال 200 نیروی انسانی در قالب 38 اکیپ شامل اپراتورهای ماشین‌آلات، راهداران و نیروهای پشتیبانی و نظارتی در آماده‌باش کامل هستند تا بهترین خدمات‌رسانی  به کاربران جاده‌ای ارائه شود.
این مسئول با بیان اینکه برای سال جاری 101 دستگاه از ماشین آلات راهداری برای عملیات راهداری زمستانی در آماده‌باش کامل هستند، افزود:‌ همه این ماشین‌آلات مورد نظر از اواخر تابستان ضمن اجرای عملیات راهداری محوری و خدمت‌رسانی در راستای ارتقای ایمنی راه‌ها درحال تعمیر و اورهال بودند تا برای  زمستان آماده شوند.
پرورشی، همچنین از تامین و ذخیره‌سازی بیش از 3500 تن نمک و 12 هزار تن شن و ماسه و دپوی آن‌ها در راهدارخانه‌های سراسر استان خبر داد و تصریح کرد: مصالح مورد نیاز برای برفروبی و نمکپاشی و یخزدایی از سطح راه‌ها به میزان مورد نیاز تامین شده است و مشکلی در این حوزه نداریم.
وی درباره چگونگی دسترسی به اطلاعات هواشناسی نیز توضیح داد: علاوه بر اینکه اداره هواشناسی استان گزارشات هواشناسی را به‌طور مداوم و مرتب در اختیار اداره‌‌کل راهداری می‌گذارد، از نرم‌افزارهای هواشناسی و دوربین‌های نظارت تصویری نیز برای رصد استفاده می‌کنیم و تغییرات جوی را در لحظه به اطلاع اکیپ‌های مستقر در جاده‌ها می‌رسانیم.
این مسئول درباره نقاط مهم و حساس استان در زمستان نیز اظهارکرد: اولویت خدمات‌رسانی در راهداری زمستانی با بازنگه‌داشتن راه‌های اصلی و مناطق برف‌گیر و کولاک‌خیز است و پس از آن نوبت به برفروبی و بازگشایی راه‌های روستایی می‌رسد که البته با تمهیدات اندیشیده شده و استفاده از ظرفیت دهیاران و ماشین‌آلات راهداری برفروبی راه‌های روستایی نیز همسو با راه‌های اصلی انجام خواهد شد.
معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز تاکید کرد: کاربران جاده‌ای در فصل زمستان حتما تجهیزات ایمنی مورد نیاز به همراه داشته باشند تا بر اثر بارش‌های ناگهانی دچار مشکل نشوند، همچنین حتما قبل از اقدام به سفر از طریق سامانه‌ها و تلفن گویای شبانه‌روزی 141 اطلاعات لازم از آخرین وضعیت مسیر مورد نظر را کسب کرده و سپس اقدام به سفر کنند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz