اجرای ۱۷ هزار برنامه فرهنگی ویژه هفته کتاب و کتابخوانی در کشور

اجرای ۱۷ هزار برنامه فرهنگی ویژه هفته کتاب و کتابخوانی در کشور
شناسه خبـر : ۱۱۲۰۸۴ پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴

مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از اجرای ۱۷ هزار برنامه فرهنگی ویژه کتاب و کتابخوانی در کشور گفت و افزود: برگزاری جشنواره قصه گویی نهال امید یکی از این تعداد برنامه بود که استان البرز در اجرای برنامه قصه گویی نهال امید بسیار خوش درخشید.

محمدرضا اسفاری، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در آیین بزرگداشت کتاب و کتابخوانی که امروز در کتابخانه امیرکبیر برگزار شد، اظهار کرد: امسال هفته کتاب به واسطه همکاری و هماهنگی دستگاه‌های این حوزه بسیار متفاوت در حال برگزاری است و شاهد هم افزایی بین دستگاه‌های متولی هستیم. 

وی در ادامه افزود: روز گذشته با حضور رییس جمهور و وزیر ارشاد برنامه‌های خوبی اجرا شد و در ستاد مرکزی در جریان مشکلات هستیم و برخی موانع قانونی هستند که امیدواریم با تعاملات هرچه زودتر مرتفع شوند. 

وی از برگزاری ۱۷هزار برنامه فرهنگی در سطح کشور همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد و خاطر نشان کرد: ۱۷ هزار برنامه پیش بینی کردیم و در سطح کشور تا روز جمعه در حال اجرا است که امیدواریم بسیار موثر و اثرگذارتر از قبل باشند. 

وی یادآور شد: در خصوص دهه فجر، سالروز شهادت حاج قاسم، جشنواره رضوی و عید نوروز برنامه های ویژه ای داریم و امیدواریم که به بحث کیفی سازی این مراسم توجه شود. قصه گویی یکی از بهترین کارها بود که توسط البرز اجرا شد.

وی ارائه خدمت فرهنگی را فلسفه نهاد کتابخانه های عمومی برشمرد و تصریح کرد: راه های ارتباطی ما مشخص است و یکی از این بسترهای ارتباطی با مردم کتابداران هستند. 

اسفاری یادآور شد: گاهی برخی مشکلات با ارائه راهکارهای فرهنگی حل می‌شود و در همین راستا به دنبال ساخت انیمیشن های جدید و رونمایی از آنها هستیم و به طور نمونه خانم واقای کتابدار ادامه دارد و امیدواریم به پرچم داری مطالعه و کتابخوانی برسیم.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz