شهرداری کرج در موضوع انتزاع فردیس ترک فعل کرده‌است

شهرداری کرج در موضوع انتزاع فردیس ترک فعل کرده‌است
شناسه خبـر : ۱۱۲۰۴۵ یکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶

فرماندار فردیس گفت: موضوع انتزاع شهرداری فردیس از کرج باید تعیین تکلیف شود اما شهرداری کرج در این خصوص همکاری نداشته و ترک فعل کرده‌است.

خدادادکاشفی، فرماندار فردیس، با اشاره به بررسی مشکلات فردیس از جمله موضوع انتزاع و تعیین تکلیف حدود مرزی شهری و شهرستانی فردیس با حضور استاندار البرز، اظهار کرد: در حوزه انتزاع فردیس از کرج، اقدامات لازم توسط شهرداری فردیس انجام شده، ولی از سوی شهرداری کرج هیج اقدامی صورت نگرفته و ترک فعل شده‌است.‌

وی با بیان اینکه شهرداری کرج حتی پاسخ مکاتبات را هم نداده است، افزود: موضوع عدم همکاری شهرداری کرج در خصوص انتزاع را به اطلاع استاندار محترم رساندیم که طبق نظر ایشان، با توجه به جابجایی شهردار و اینکه شهرداری کرج تا کنون به صورت سرپرستی اداره می‌شده است؛ فعلا صبر کرده‌ایم تا شاید با حضور شهردار جدید، موضوع از طریق تعامل حل شود.‌‌ در غیر اینصورت راهکار دیگری را در پیش خواهیم گرفت.

فرماندار فردیس در مورد تعیین تکلیف حدود مرزی فردیس، گفت: اولویت ما تعیین تکلیف مرزهای شهرستانی فردیس بر اساس تقسیمات هیات وزیران است. در این خصوص بررسی‌های میدانی لازم صورت گرفته و جلسات متعددی در فرمانداری‌های کرج و فردیس تشکیل‌شده‌ است و تصمیمات نهایی به زودی اعلام می شود.

وی افزود: طبق نظر هیات وزیران بخش‌هایی از شهرستان فردیس به ویژه چند لکه صنعتی از فردیس جدا شده و در محدوده کرج قرار گرفته که باید به شهرستان الحاق‌شود. این موضوع طبق بررسی‌های انجام شده، تعیین تکلیف خواهد شد.‌

کاشفی گفت: در خصوص تعیین تکلیف مناطق مورد اختلاف فردیس و مشکین دشت هم ما شهرستان را یکپارچه می‌بینیم و منافع مجموع شهرستان و هر دو شهر را در نظر می گیریم.‌ در تصمیم گیری‌ها موضوعات مختلف از جمله حریم، منافع شهرها و درآمد شهرداری‌ها در لحاظ می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تعیین تکلیف حدود مرزی شهری و شهرستانی فردیس، بیان کرد: عقب ماندگی شهر و مشکلات شهر به دلیل عدم پیگیری است. طرح‌های جامع، تفصیلی و برنامه‌ریزی برای آینده شهر به تعیین تکلیف حدود مرزی شهری و شهرستانی فردیس بستگی دارد که در هر دو موضوع بررسی‌های لازم انجام شده و پیشنهاد ما آماده است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz