وضعیت شیر آبه ها ، در مرکز دفن زباله البرز بهتر شده است

وضعیت شیر آبه ها ، در مرکز دفن زباله البرز بهتر شده است
شناسه خبـر : ۱۱۲۰۱۱ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

با وجود سختی های موجود وضعیت شیر آبه ها در مرکز دفن زباله های استان البرز (حلقه دره) ، طی یک سال گذشته بهتر شده است و در این زمینه اقدامات شاخصی در این مرکز دفن ، صورت گرفته است .

به گزارش شهروندالبرز، مرکز دفن زباله های استان البرز ، در حلقه دره (منطقه کیانمهر کرج) دارای چالش هایی است که از گذشته به ارث مانده است و حل مشکلات را در دنیای امروز دشوار کرده است .
همچنین سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج ، برنامه های متعددی در دست اقدام دارد که در صورت تحقق ، مشکلات کمتر خواهد شد .
محمد رضا خسروی ، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج در نشست خبری اصحاب رسانه البرز در مرکز دفن زباله ها در بیان عملکرد های سازمان مدیریت پسماند در طی یکسال گذشته ، گفت : تلاش ما در یکسال گذشته باعث بهتر شدن وضعیت شیر آبه ها شده است ، ۵۰ درصد شیر آبه ها در سال جاری و تا سال آینده ۱۰۰ درصد آن امحاء خواهد شد .
وی در ادامه افزود : در تلاش هستیم ، بوی نا مطبوع موجود در منطقه شهرک ابراهیم به نقطه صفر برسد ، همچنین در برابر رفاه و آسایش شهروندان انجام وظیفه خواهیم کرد .
خسروی به جهت کاهش آلودگی های محیط زیستی و ایجاد فرهنگ تفکیک زباله ها از منازل تاکید کرد : مدیریت شهری ، همچون مدیر یک آپارتمان است در الگوی بزرگتر و تمامی هزینه های یک شهر از شهروندان آن شهر تامین میشود .
از شهروندان عزیز خواشمند هستیم ، در منازل ، زباله ها را تفکیک کنند ، تفاله های چای را در اگوی شهری ریخته و پلاستیک ، کارتون ، شیشه و مواد آلی را در کیسه های مجزا ، تفکیک کنند .
همچنین به جهت قدردانی از شهروندان ، شارژ های تلفن همراه و مواد شوینده تحویل داده میشود .
وی در پایان عنوان کرد :
به تاکید استاندار البرز ، پیگیر دستگاه زباله سوز در مرکز دفن زباله ها هستیم .
همچنین در سال آینده شاهد افتتاح تسویه خانه پرتابل در منطقه خلج آباد کرج خواهیم بود .
لازم به ذکر است :
میزان ورود زباله های استان البرز به صورت روزانه به مرکز دفن زباله ها ، ۱/۳۰۰ تا ۱/۴۰۰ تن میباشد و ورود زباله های شهر کرج به این مرکز ۶۵۰ تا ۷۰۰ تن است .
امیدواریم شاهد افزایش بازیافت ها و کاهش دفن زباله ها باشیم تا از آلودگی های محیط زیستی جلوگیری شود .
بعد از نشست خبری ، بازدید از مرکز دفن زباله و شیر آبه ها با حضور اصحاب رسانه البرز صورت گرفت .

عکاس: نگار اصغری

 
به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz