طائب: نقشه آمریکا بی‌ثباتی در منطقه و ایران است

طائب: نقشه آمریکا بی‌ثباتی در منطقه و ایران است
شناسه خبـر : ۱۱۲۰۰۸ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا به دنبال کدخدایی در دهکده ارتباطات است، اما با چالش‌هایی مانند چین، روسیه و ایران مواجه است، بنابراین چالش اوکراین را برای روسیه، تایوان را برای چین و بی‌ثباتی را برای منطقه و ایران در نظر گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین طائب عصر سه شنبه در گردهمایی بانوان فرهیخته البرز افزود: دشمنان فکر می‌کردند با فشار اقتصادی و مساله حجاب می توانند اهداف خود را پیش ببرند اما موفق نشدند.

وی با بیان اینکه امروز می بینیم که آمریکا و رژیم صهیونیستی خود با مشکلات عدیده ای مواجه هستند، خاطر نشان کرد: مقاومت های مردم که هویت های مختلفی مانند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مقاومت، خدمت و پیشرفت را در برداشته موجب شده که بر مشکلات چیره شویم.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جنگ ترکیبی و جنگ هوشمندانه دشمن امروز تاثیری نداشته و از عملیات روانی دشمن نباید هراسید چرا که پیروزی با ملت ایران است.

وی با تاکید بر اینکه اگر حزب الله شویم غالب خواهیم شد، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی، ملت ایران در مقابل استبداد ایستاد؛  بنابراین با دست خالی هویتی به نام انقلاب اسلامی شکل گرفت که نه سلطه‌گر و نه سلطه‌پذیر بلکه زیر پرچم الله است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: هویت انقلاب اسلامی را دشمنان تحمل نکردند بنابراین با کودتا و شورش های منطقه ای جنگ علیه ملت ایران به راه انداختند اما شکست خوردند.

طائب یادآورشد: یک زمانی از نظر تجهیزات نظامی ضعیف بودیم، اما در جنگ تحمیلی، هویتی به نام دفاع مقدس شکل گرفت که مردم وارد میدان شدند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: دشمنان پس از توطئه های مختلف تحریم های اقتصادی را آغاز کردند و سپس داعش شکل گرفت تا منطقه خاورمیانه را به هم بریزد.

وی اضافه کرد: دشمنان با ایجاد مشکلات در منطقه به دنبال آن بودند تا به واسطه تصرف ایران بر کشورهای دیگر مسلط شوند که در این راستا هویتی به نام مقاومت شکل گرفت.

طائب یادآورشد: پس از همه این نقشه های شوم، دشمن با قدرت هوشمند وارد عمل شد، اما با تلاش های بی سابقه در کشور هویتی به نام پیشرفت را به ثبت می رسانیم.

وی با اشاره به مشکلات کسری بودجه در برخی از کشور های منطقه از جمله عربستان به رغم فروش نفت گفت: این کشور به دلیل نداشتن پدافند، وابسته است، اما می بینیم که امروز ایران اسلامی دارای تجهیزات پیشرفته ای دراین زمینه است.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: راهبرد جمهوری اسلامی ایران این است که وابستگی به فروش نفت را کاهش دهد تا این منبع برای نسل های آینده باقی بماند، بنابراین به سمت تبدیل نفت به فرآورده های نفتی با ارزش افزوده بیشتر رفتیم که امروز به هویت پیشرفت رسیده ایم.

طائب با اشاره به اینکه تبدیل علم به ثروت نیاز به جراحی دارد، گفت: اقدامات موثری در بحث هدفمندی یارانه ها صورت گرفت، جراحی اقتصادی یک دوره خونریزی دارد تا به تعادل برسد و دولت انقلابی زیرساخت ها را درست کند.

وی یاد آورشد: جنگ جدید دنیا جنگ آب و غذا است و آمریکا به دنبال کدخدایی در دهکده ارتباطات است که چالش هایی مانند چین، روسیه و ایران دارد،  بنابراین آمریکا چالش اوکراین را برای روسیه، تایوان را برای چین و بی ثباتی را برای منطقه و ایران در نظر گرفت.

مشاوره فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دشمن در تلاش است تا در مقابل پیشرفت کشور مانع ایجاد کند.

طائب بیان داشت: برای ممانعت از پیشرفت، دشمن حتی تلاش کرد در درون خانه ها نیز درگیری راه بیندازد، بنابراین از دانشگاه ها شروع کرد و با دو موضوع معیشت و حجاب پیش رفت، پس از دانشگاه ها در تلاش بود تا این درگیری ها را به قومیت ها منتقل کند و بعد از آن به زندان ها بکشاند به طوری که می خواست عراق بی ثبات شود و اربعین شکل نگیرد.

مشاوره فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن روایتگری دروغ انجام داد و احساسات را تحریک کرد و با پنجمین فتنه خود پس از سال های ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۸، امسال تلاش کرد به ایران فشار بیاورد تا پای میز مذاکره امضا دهد.

وی یاد آورشد: دشمن می دانست که انقلاب از دین قوت می گیرد و حجاب نماد عمومی حاکمیت الله است اما تمام برآوردهای دشمن نقش برآب شد و شکست خورد.

در این همایش مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پرسش‌های حاضران در خصوص جنگ ترکیبی پاسخ گفت.

همکاری حداکثری با همسایگان راهبرد انقلاب اسلامی 

حجت الاسلام و المسلمین طائب همچنین با حضور در نشست بصیرتی ویژه تحلیل و بررسی اغتشاشات در محل هیات انصارالامام کرج با بیان اینکه فتنه جدید به شکست انجامید، تصریح کرد: امروز راهبرد جمهوری اسلامی برای ارتباط با کشورهای همسایه بر اساس همکاری حداکثری است و از سوی دیگر جمهوری اسلامی بازدارندگی خود را خواهد داشت تا دیگر یگان‌های عملیاتی جنگ نرم جرات نداشته باشند تا چنین اقداماتی را علیه ما سازماندهی کنند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz