حجت الاسلام والمسلمین ولایی برحق مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز:

سالخوردگی معظل 15 سال آینده جمعیت کشور

سالخوردگی معظل 15 سال آینده جمعیت کشور
شناسه خبـر : ۱۱۱۹۷۹ یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳

نشست خبری حجت الاسلام والمسلمین ولایی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با اصحاب رسانه با موضوع اولین رویداد استارتاپی قرآنی، طراحی نمادهای ایرانی اسلامی، ویژه نخستین بوستان قرآنی شهر کرج در محل این اداره برگزار شد.

به گزارش شهروندالبرز، در این‌نشست مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ضمن تببین و تأکید بر فعالیت های این حوزه اظهار کرد: امپراتوری رسانه‌های،غرب کشتار سوریه و بسیاری مسائل را به راحتی،نادیده می‌گیرند و نسبت به مسببان این مسائل و غرب تمدن پوشالی آن با مماشات روبرو شده و از آن به راحتی می‌گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین ولایی بیان کرد:ایران قربانی ترور است و این دوره را می‌گذرانیم و این نوع برخوردها که مسیر اغتشاش و جنگ های خیابانی در کنار معترضین مردمی پیش روی خود قرار داده و خود را در جمع معترضین مخفی می‌کنند و مردم‌را تحریک می‌کنند و اموال و زندگی و امنیت مردم را تحت الشعاع قرار می‌دهند نفس های آخر را می‌کنند.
وی در بخشی،دیگر از این‌نشست با اشاره به محور برگزاری این‌نشست تصریح کرد: در تلاش هستیم‌رویداد پیشگام‌بیش از،گذشته تببین و دنبال شود.
ولایی برحق گفت: استارتاپ ها در تلاش،هستند بهترین ایده‌های شهری را برداشت کنند و با کمک مسوولان در شهر اجرایی شود و با اجرای آن بعد از گذشت سالها بسته مناسبی برای ظرفیت های فرهنگی کشور میسر شود.
این مسوول در محور دوم این جلسه در زمینه قرارگاه جمعیتی تصریح کرد: موضوع سالخوردگی را اگر ما تدبیری برای،آن نیندیشید در ۱۵ سال آینده وارد چاله پیری در سطح کشور خواهیم شد و کشوری همچون‌ژاپن هم اکنون گرفتار آن است.
وی،با اشاره به حجم‌خودکشی، انزوا و میانگین سن بالای این کشور به عنوان‌معظل گفت: این موضوع تمام بخش های اقتصادی و ... کشور را درگیر کرده است.
ولایی برحق تصریح کرد: بعد از سال ۱۴۲۰ جمعیت کشور نزولی،بوده و از سال ۱۴۲۰ به بعد با توجه به وضعیت جمعیتی امکان حق پرداخت بیمه بازنشستگی وجود نداشته و از نظر امنیت، اجتماعی،و ... آثار حادی به دنبال دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با بیان‌این‌مهم که جریان‌اصلی تاثیرگذار در این حوزه تغییر نگرش است گفت: در این زمينه قدم‌های خوبی برداشته و در تین‌چند ساله قدم‌های خوبی،در مجلس،برداشته و زیرساخت ها در حال ایجاد است و حدود ۳۰۰ همایش،در این‌زمینه در استان با همکاری ادارات کل استان برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: همراهی رسانه ها در این امر بسیار تاثیرگذار و کارگشا خواهد بود.
رییس دانشگاه مشکات ولایت نیز در این جلسه گفت:این رویداد در ۱۹ آبانماه برگزار خواهد شد.
صالحی اظهار کرد:تا کنون ۵۰ نفر در این‌پیش رویداد شرکت و ایده هايشان را ثبت کرده اند و نتایج در اختیار داوران قرار داده تا به نفرات برتر جوایز اهدا شود و از ایده های برتر برای بوستان قرآنی استفاده گردد.
وی بیان کرد:این‌ایده ها در در غالب هسته نوآوری پیگیری و در ادامه تجاری سازی می شود و بعد ثبت شرکت های آنان انجام می گردد.
وی اظهار کرد: هنوز هم برای ثبت ایده سامانه باز است.
صالحی بیان کرد: این استارتاپ با هدف اشتغال‌زایی برگزار خواهد شد.
آثاری مدیرکل بانوان استانداری البرز نیز در محور سوم این‌جلسه اظهار کرد: امیدواریم‌با موتور پیشران‌رسانه کاستی ها و عقب ماندگی ها در زمینه کاهش جمعیت جبران‌نماییم و ما جزو چهار استان کشور هستیم‌که در زمینه زادو ولد دارای رشد بسیار پایینی بوده ایم.
آثاری بیان کرد: دستگاههای فرهنگی و اجتماعی استان مکلفند در زمینه جریان‌سازی، گفتمان سازی،در این راستا همکاری کرده و ورود کنند.
وی تصریح کرد: با توجه به دستور استاندار چه دستگاه‌های موظف و چه غیر موظف در این زمینه باید وارد میدان‌شده و همکاری نمایند.
این‌مسوول گفت: بخشی از کار با ورد سازمان‌ها مردم‌نهاد و ورود آنان محقق خواهد شد.
مدیرکل اموربانوان استانداری البرز با تاکید بر این‌مخم‌که آحاد مردم‌ باید در تین‌زمینه ورود کنند اعلام‌کرد: روزانه حدود ۲ هزار سقط،قانونی و غیرقانونی در کشور داریم.
آثاری بیان کرد:و در زمینه درمان‌ناباروری فعالیت های خوبی نیز در کشور در حال انجام است.
وی گفت: در زمینه تسهیل در امور ازدواج نیز فعالیت های خوبی در حال انجام‌است.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz