معاون استاندار البرز:

شهرداری ها الگوهای برتر را پیاده سازی کنند

شهرداری ها الگوهای برتر را پیاده سازی کنند
شناسه خبـر : ۱۱۱۹۱۱ سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه روند اجرایی پروژه های عمرانی دستگاه های اجرایی باید در قالب برنامه مشخص پیش برود از شهرداری های استان خواست الگوهای برتر جهانی را برای دگرگونی سیمای شهری را پیاده سازی کنند.

 سیف اله اسدالهی در اولین نشست مجمع مشورتی روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی شهرهای استان البرز که به میزبانی شورای شهر کرج برگزار شد،اظهارداشت: بحث آموزش یکی از مباحث مهم در توسعه است که این مهم باید در روند کاری شهرداری ها و دستگاه های اجرایی فراموش نشود.

وی تصریح کرد:‌ می بایست شهرهای برتر جهانی را ملاک قرار داد  تا بتوان شاهد شهرهای نمونه  در داخل کشور باشیم .

اسدالهی بیان کرد: امروز موج چهارم اقتصاد جهانی حول محور  بحث گردش منابع  بوده زیرا سرعت گردش منابع مالی می تواند رونق اقتصادی و رفاه عمومی را درپی داشته باشد ضمن آنکه شفاف سازی منابع مهمترین اصل در این فرآیند است .

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات ماده ۱۰۰  شهرداری ها اشاره کرد و افزود:  هر هفته ۳۰۰ پرونده به ماده ۱۰۰ ارجاع می شود که عمده موضوعات پرونده های ارجاعی ،‌ قدیمی بودن طرح تفصیلی  شهرهای استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه  سازنده ای که نمی تواند کارش را به راحتی پیش ببرد با مشکل در ساخت وساز مواجه می شود ، اظهارداشت: اکنون ۷۰ درصد  محصولات کشور درگیر ساخت  وساز ها است که انتظار است طرح جامع وجود داشته باشد .

وی  گفت: طرح جامع  نیاز است به صورت شفاف در اختیار شهروندان قرار گیرد و صدور مجوز انجام شود تا سرمایه گذاری های بعدی صورت بگیرد و رفاه نسبی جامعه را در پی داشته باشد که برای انجام آن نیاز به دولت الکترونیک است و متولیان آن کشوری هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز  بر بومی سازی نرم افزارها در دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود:  بحث دیگر مولدسازی دارایی های شهر است که نیازمند برگزاری همایش های بیشتربرای رونق بخشی به کسب وکارها است.

این مسوول در پایان  به بحث تعیین تکلیف زندان ها ی استان البرز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: می بایست زندان های تهران از البرز خارج شود و این فضاها می تواند به نحو مطلوب در اختیار شهروندان کرجی و سایر شهر های استان قرار گیرد.

 نویسنده: سمیه فلاحی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz