رئیس سازمان صمت البرز:

«خانه صنعت و معدن» بازوی اجرایی سازمان صمت استان البرز خواهد بود

«خانه صنعت و معدن» بازوی اجرایی سازمان صمت استان البرز خواهد بود
شناسه خبـر : ۱۱۱۸۵۲ دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز تاکید کرد که از ابتدای آبان امسال پاسخگویی به تمامی خدمات، در خواست‌ها و مطالبات مردمی، اعم از صنعتگران و تولیدکنندگان، معدنکاران و اصناف به سامانه 124 منتقل می‌شود.

به گزارش شهروندالبرز، «رامین ربیعی» در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکارهای مشترک اداره صمت و خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز در خصوص واگذاری بخشی از وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های این اداره کل به یک تشکل بخش خصوصی گفت: رویکرد اساسی اداره کل صمت توانمندسازی تشکل‌های بخش خصوصی به ویژه خانه صنعت، معدن و تجارت به عنوان نماینده انجمن‌های تخصصی صنایع همگن استان است.

وی تصریح کرد: خانه صمت استان البرز به عنوان بازوی اجرایی اداره کل صمت دارای جایگاه بوده و از این پس در قالب تفاهم‌نامه منعقد شده بخشی از امور اجرایی مرتبط را بر عهده خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز اضافه کرد: در دوره جدید فعالیت خانه صنعت، معدن و تجارت، این تشکل از انسجام خوبی برخوردار شده و با توجه به زیرساخت‌های خوبی که در این مجموعه مهیا شده است، انتظار می‌رود انجمن‌های تخصصی نیز به صورت فعال تری موارد همکاری با این تشکل بخش خصوصی را مدنظر قرار دهند و به عبارتی پای کار باشند تا این تشکل موقعیت و جایگاه خود را بیش از پیش تثبیت نماید.

ربیعی با یادآوری رویکرد جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایجاد یک کانال مطمئن و قابل رصد از روند دریافت خدمات از سوی مخاطبان صمت در سراسر کشور گفت: با تاکید ویژه وزیر صمت، سامانه 124 با هدف ساماندهی مسیر دریافت خدمات مورد نیاز مردم مورد بازبینی قرار گرفته و از ابتدای آبان ماه تمامی موارد درخواستی مخاطبان از طریق آن دنبال خواهد شد که به صورت بر خط و مستمر از سوی وزارتخانه مورد رصد قرار می گیرد تا فرآیندهای صدور مجوزها و سایر خدمات در کمترین زمان اجرایی شوند.

*سهم 26 درصدی استان البرز از مجموع پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود در جمع هیئت مدیره خانه صمت استان با اشاره به سهم 26 درصدی استان البرز در پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور تصریح کرد: استان البرز طی سه سال اخیر و از ابتدای امسال تاکنون در روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی جایگاه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

ربیعی گفت: از ابتدای امسال و در قالب مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید 234 واحد تولیدی و صنعتی تسهیلاتی به ارزش بالغ بر 2 هزار میلیارد 126 از بانک‌های عامل استان البرز دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در این مدت مجموع پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور بالغ بر 8 هزار و 248 میلیارد تومان بوده است که استان البرز با سهم حدود 26 درصدی از پرداختی ها جایگاه نخست کشوری را در این بخش کسب نموده است.

 

عکاس: نگار اصغریبه پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz