نقش نیروی انتظامی در برقراری امنیت کشور برجسته است

نقش نیروی انتظامی در برقراری امنیت کشور برجسته است
شناسه خبـر : ۱۱۱۸۳۰ شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: نیروی انتظامی نقش برجسته و اساسی در برقراری امنیت در کشور دارد و برای این مهم نیز شهدای گرانقدری را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی  به مناسبت هفته نیروی انتظامی در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی اظهار داشت:  امروز نیز به‌خوبی روشن‌شده است که دشمنان نظام اسلامی به همین امنیت چشم طمع و در نظر دارند که با نفوذ در بخش‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و حتی نظامی امنیت کشور را به مخاطره بیندازند.

امام‌جمعه کرج افزود: ایجاد فساد و شبهه و به چالش کشیدن مردم با حاکمیت و اختلاف‌افکنی بین سران قوا از جمله ترفندهای دشمنان در این عرصه است.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه به اذعان اندیشمندان شرقی و غربی در مباحث اجتماعی «فلسفه تشکیل حکومت تأمین امنیت است و اگر امنیت نباشد وجود دولت فایده‌ای ندارد»، گفت: این امر نشان از اهمیت بالای امنیت در تمامی نظام‌های عالم دارد.

وی در ادامه بابیان اینکه در جمهوری اسلامی نیز به امنیت اهمیت ویژه داده می‌شود و به نیرویی که این امنیت را برقرار می‌کند، توجه خاص می‌شود، گفت: عملی که مجموعه‌ی نیروی انتظامی در کشور انجام می‌دهد، فقط یک وظیفه معمولی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در یک نظام ارزشی و معنوی فعالیت می‌کند، افزود: رسالت نیروی انتظامی در واقع خدمت به ارزش‌های الهی و فرهنگ اسلامی است که از وحی و ولایت سرچشمه گرفته و در حقیقت حراست از دین و ارزش‌های دینی است.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه نظام اسلامی با سایر ممالک دیگر متفاوت است چراکه برای اعتلا و سر پا ایستادن آن خون داده‌ شده است، گفت: عشق الهی و عشق به آرمان‌های خدای تعالی در افرادی که در این مسیر فعالیت می‌کنند، همه سختی‌ها را برای آنان آسان کرده و باعث می‌شود تا در سخت‌ترین موقعیت‌ها عقب‌نشینی نکنند و کوتاه نیایند.

وی با تأکید بر اینکه تمامی کسانی که در نظام اسلامی فعالیت می‌کنند برای خدا و استقرار احکام الهی تلاش می‌کنند، گفت: در این مسیر باید تلاش کنیم تا تمامی کارها از روی اخلاص و برای خدای متعال باشد.

امام‌جمعه کرج در بخش دیگری از بیانات خود بابیان اینکه نباید به اسم تأمین امنیت بددهنی کنید، گفت: نیروی انتظامی باید در عین صلابت، قدرت و اقتدار برای اعمال قانون نباید به متهم یا مجرم بددهنی کند چراکه این امر باعث از بین رفتن اخلاص کار می‌شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر اینکه باید به حقوق متهم و مجرم احترام گذاشت و آن را نادیده نگرفت، گفت: تفاوت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با پلیس زمان طاغوت توجه به آداب و دستورات اسلامی است.

وی در خاتمه بابیان اینکه کار و وظیفه نیروی انتظامی سنگین و خطیر است، گفت: هرچه کار خطیرتر باشد ارزش او افزوده است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz