جشن عاطفه ها در مدارس البرز برگزار شد

جشن عاطفه ها در مدارس البرز برگزار شد
شناسه خبـر : ۱۱۱۷۹۶ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶

همزمان با سراسر کشور جشن عاطفه ها در مدارس البرز با حضور مسوولان استانی و شهرستانی، خیران و اولیا برگزار شد.

آیین متمرکز استانی جشن عاطفه ها در دبستان شهیدان معظمی گودرزی آموزش و پرورش ناحیه سه کرج اجرایی شد و دانش آموزان در این مراسم جلوه از مهر و همدلی را به نمایش گذاشتند.

دانش آموزان البرزی در این آیین هدایای نقدی و غیر نقدی خود را به دانش آموزان نیازمند استان اهدا کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز دراین زمینه با اشاره به اینکه هر ساله فلسفه جشن عاطفه‌ها در راستای ترویج فرهنگ نیکوکاری برگزار می شود، اظهارداشت: دانش‌آموزان باید با تاسی از مکتب اسلام و قرآن به کمک افراد نیازمند بپردازند و در این راه خیر مشارکت کنند.

"علی حجرگشت" اظهارداشت: نهادینه شدن فرهنگ احسان و نیکوکاری و دستگیری از مستمندان موجب افزایش همبستگی ، مودت و تقویت حس نوع‌دوستی در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: نیاز است مردم مومن و نوع‌دوست استان مرکزی نسبت به این مسئله مهم توجه ویژه داشته باشند و هر فرد به میزان توان مالی از نیازمندان حمایت کند. 

وی تصریح کرد: یکی از صفات مومنین در قرآن کریم این است که در اموال و ثروت‌هایشان حقوق معین برای محرومین اختصاص دهند چرا که این کار باعث تزکیه مال و نفس این افراد می‌شود.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز یادآورشد: امسال دانش آموزان بهار دانش را با ماه ربیع‌الاول ، بهار ولایت پیامبر، هفته دفاع مقدس و امامت امام زمان(عج) آغاز کردند که هر یک از این مناسبت‌های مقدس می‌تواند درس‌های بزرگی برای دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه داشته باشد.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz