سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش سرلوحه کار است

سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش سرلوحه کار است
شناسه خبـر : ۱۱۱۷۴۲ پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: سند تحول بنیادین درآموزش و پرورش سرلوحه کار است و برای اینکه به تمدن نوین اسلامی برسیم باید بسترسازی مناسب صورت گیرد.

علیرضا عباسی در مراسم نواختن زنگ ملی ایثار و مقاومت به مناسبت نکوداشت هفته دفاع مقدس در دبیرستان دخترانه فاطمه زهرا(س) در گوهردشت کرج افزود: متاسفانه در گذشته این سند مورد بی مهری قرار گرفت و عده ای به صورت خزنده به دنبال اجرا و جایگزین کردن سند ننگین ۲۰۳۰ بودند .

وی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم تا سند تحول بنیادین در سیستم آموزشی کشور اجرا شود و دانش آموزان مسوولیت مسوولیت پذیر تربیت شوند.

عباسی گفت: اگر ما به این سمت و سو حرکت نکنیم مطمئنا فرهنگ ایثار و شهادت نهادینه نشده و هر روز کمرنگ خواهد شد .

وی بیان  داشت:  یک هفته اخیر عده ای پنجه به صورت نظام کشیدند ولی افرادی دهه هفتادی و دهه هشتادی داوطلبانه، به صورت جانانه از نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کردند بنابراین اگر این فرهنگ کمرنگ شود و نهادینه نگرددد مطمئنا دشمن چشم طمع به کشور خواهد بست.

وی خطاب به دانش آموزان مدرسه گفت: انسان باید تلاشگر باشد تا به اهداف متعالی خود و جامعه برسد. برای دستیابی به ایران قوی باید تک تک سلول های بدن این کشور و جامعه را قوی کرد. اگر کشور را به یک پیکر تشبیه کنیم، توانمندی پیکر در گرو توانمندی تک تک سلول های آن است و شما مصداق سلول‌های مستعد این پیکر هستید. لذا تلاشگر باشید و با قوی کردن خود و با تاسی از شهیدان دانش آموز البرزی شهید پناهی، شهید فهمیده، شهید محمدی و همچنین شهدای شاخص در زمینه های علمی، فرهنگی و ... در تحقق ایران قوی رسالت خطیر خود را به انجام برسانید.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz