تثبیت نقشه های اجرایی وممانعت از اجرای طرح دو نقشه ای در صدور پروانه در انتظار کمیسیون ماده ۵

تثبیت نقشه های اجرایی وممانعت از اجرای طرح دو نقشه ای در صدور پروانه در انتظار کمیسیون ماده ۵
شناسه خبـر : ۱۱۱۷۳۵ پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر کرج با اشاره به ضرورت رفع مشکل طرح دونقشه ای بودن در صدور پروانه به عنوان یکی از راهکارهای مقابله با هرج و مرج در ساخت و ساز شهری گفت: تثبیت و اجرای طرح در انتظار کمیسیون ماده ۵ است.


علیرضا رحیمی با تأکید بر ضرورت تشکیل شورای معماری مناطق با هدف ایجاد سامانه ملی و کنترل بیشتر ساخت و ساز در شهر، اظهار داشت: موضوع تک نقشه ای در سال 98 پس از تصویب شورای شهر با مصوب کمیسیون ماده 5 به مدت یک سال اجراِیی شد و لیکن ادامه آن نیاز به کمیسیون ماده 5 داشت که متوقف شد.
وی با اشاره به اینکه طرح مذکور با حضور استاندار و نظر موافق ایشان در تشکیل  شورای معماری در مناطق دهگانه با ریاست مدیر منطقه و دبیری معاون شهرسازی تعریف شد ، قریب به یک سال است که باید در کمیسیون ماده5 مطرح گردد.
 
دبیر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر کرج در ادامه به عدم اهتمام اداره کل راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: اداره کل راه و شهرسازی مانع در تصویب اجرای این طرح شده و این عدم تمایل طوری شد که همچنان روند ساخت و ساز مثل روال گذشته دو نقشه ای است درحالی که  وظیفه نظارتی اداره کل در این زمینه پابرجاست.
رحیمی افزود: موضوع مجددا به معاون فنی و عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی منعکس شده  و همچنان منتظر کمیسیون ماده 5 هستیم.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz