دفاع مقدس یادآور دوران پرافتخار تاریخ ایران است

دفاع مقدس یادآور دوران پرافتخار تاریخ ایران است
شناسه خبـر : ۱۱۱۷۱۴ شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴

فرمانده سپاه پاسداران استان البرز طی بیانیه ای ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس، یادآور دوران طلایی و پرافتخاری در تاریخ ایران و آزمون بزرگ این ملت با صدها تجربه بود که در هیچ برهه ای از تاریخ حاصل نشد.

سردار علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه استان البرز، در بیانیه ای که به مناسبت هفته دفاع مقدس صادر کرد، گفت: ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹، رئیس جمهور رژیم بعث عراق (صدام حسین) با پاره کردن قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر در مقابل دوربین‌های تلویزیون، جنگی نابرابر را علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد و بر اساس محاسبات خود رویای فتح یک هفته ای تهران را در سر می‌پروراند و در این مسیر تمام جبهه استکبار، با حمایت‌های همه جانبه از حزب بعث، از هیچ تلاشی برای براندازی این نظام فروگذار نکردند.

وی گفت: هفته دفاع مقدس به عنوان بارزترین نقطه عطف تاریخ کشور، یادآور دوران طلایی و پرافتخار ملتی است که با سربلندی و سرافرازی پای آرمان‌های این نظام و انقلاب ایستادگی کردند و فاتح قله‌های ایثار، حماسه و از جان گذشتگی در راه دفاع از کیان این مرز و بوم شدند. دفاع مقدس، آزمون بزرگ ملت ایران با صدها تجربه بود که در هیچ برهه ای از تاریخ حاصل نشد.

حیدرنیا تصریح کرد: این هفته یادآور زنان و مردان و جوانانی است که زینب وار از تمام هستی خود گذشتند و اجازه ندادند وجبی از خاک این سرزمین لاله گون از خون‌های پاک شهدا به دست دشمن تا بن دندان مسلح جمهوری اسلامی ایران بیفتد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) تاکید کرد: بنابراین امروز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر همه ما که امنیت خود را مدیون خون شهدا هستیم، واجب است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دوران دفاع مقدس و قدردانی از رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های جانبازان و ایثارگران پرافتخار و تبریک هفته دفاع مقدس که شرف و حماسه ملت نجیب و آزاده ملت ایران را در اذهان تداعی می‌کند، علو درجات را برای شهدا و توفیقات روزافزون را برای این مرز و بوم و ملت فهیم آن از خداوند منان خواستار شد.

نویسنده : سردار علیرضا حیدرنیا

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz