۵۰ هزار کلاس اولی البرز راهی کلاس های درس شدند

۵۰ هزار کلاس اولی البرز راهی کلاس های درس شدند
شناسه خبـر : ۱۱۱۷۰۰ پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷

همزمان با سراسر کشور، ۵۰ هزار و ۷۴۰ دانش آموز کلاس اولی استان البرز با حضور در جشن شکوفه‌های حسینی و با رعایت پروتکل های بهداشتی راهی کلاس‌های درس شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز روز پنجشنبه در مراسم متمرکز استانی جشن شکوفه ها ی حسینی که در دبستان شهید مهندس مطهری کمالشهر کرج برگزار شد گفت: از امروز فعالیت آموزشی و تربیتی دانش آموزان کلاس اولی در استان البرز آغاز می شود.

" علی حجرگشت" اظهارداشت: دانش آموزان با حضورشان در مدرسه نشاط و سرزندگی را به ارمغان می آورند و بیش از ۲ سالی می شود که به علت شیوع ویروس کرونا شاهد حضور دانش آموزان در خانه دومشان نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز آغاز بهار تعلیم و تربیت است که از خانواده های دانش آموزان و سایر مسئولان انتظار می رود آموزش و پرورش را در فرایند یادگیری و مهارت آموزی به فرزندانشان همراهی کنند.

وی بیان داشت: بسیار خوشحال هستیم که آموزش حضوری شده زیرا جدایی و دوری دانش آموزان از مدرسه ضرر و زیانش به خود این قشر برمی گردد و مهم ترین آن پایین آمدن کیفیت یادگیری و افت آموزشی خواهد بود که حتی در کوتاه مدت خود را نشان می دهد.

حجرگشت از اولین روز مدرسه بعنوان خاطره ای ماندگار در ذهن دانش آموزان نام برد و ادامه داد: روح و سرزندگی و نشاط مدرسه به حضور با طراوت و شادابی دانش آموزان است و مدرسه ای که خالی از دانش آموز باشد در واقع روح ندارد و نمی تواند امید بخش باشد.

وی یادآورشد: وزارت آموزش و پرورش و فرهنگیان از جمله در استان البرز همه تلاش خود را بکار بسته است که دانش آموزان از آموزش بی بهره نباشند و به طور پی درپی در جریان یادگیری قرار گیرند.

در این آیین برنامه های مختلفی چون سرود ملی ، سلام فرمانده، قرائت قران ،دکلمه ، میثاق نامه و نمایش ورزش باستانی دانش آموزی اجرا شد.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz