سوت شروع جشنواره “قلم های ماندگار” به صدا درآمد

سوت شروع جشنواره “قلم های ماندگار” به صدا درآمد
شناسه خبـر : ۱۱۱۶۷۹ سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

دبیر ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان البرز گفت: ششمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری با عنوان قلم های ماندگار توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با مشارکت خانه مطبوعات این استان برگزار می شود.

رضا عباس زاده در جمع خبرنگاران به اهداف جشنواره اشاره کرد و اظهارداشت: ارزیابی مهارت ها و شناسایی برترین های رسانه ای استان البرز، تولید آثار محتوایی در موضوعات جشنواره، ارتقاء سواد رسانه ای،معرفی فرصت ها و ظرفیت های رسانه ای و مقابله با آسیب های اجتماعی را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات و دبیر جشنواره با اشاره به بخش های این جشنواره تصریح کرد: بخش اصلی جشنواره شامل:مقاله و یادداشت ،خبر،تیتر،گزارش،مصاحبه،عکس،طنز (مکتوب و کاریکاتور) و طراحی و صفحه آرایی است.

عباس زاده بیان کرد: موضوعات جشنواره شامل: شعار سال (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین)، جهاد تبیین، گام دوم انقلاب و دستاوردهای ۴۳ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، امر به معروف و نهی از منکر ، توسعه و ترویج ارزش های دینی، نماز، فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس و سبک زندگی ایرانی و اسلامی ، بهداشت عمومی به ویژه کنترل و مقابله با ویروس کرونا ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی (طلاق، اعتیاد، مصرف مشروبات الکلی، سرقت، نزاع خیابانی، حاشیه نشینی، سگ گردانی) ، پیشگیری از قاچاق کالا و ارز ، حمایت از خانواده، خانواده بانشاط، توسعه ورزش همگانی، جوانی جمعیت و تشویق به فرزندآوری ، اخلاق و سواد رسانه ای و بیان آسیب های فضای مجازی و محیط زیست، مهاجرت بی رویه و بحران آب از موضوعات جشنواره است.

وی از روزنامه نگاران، نویسندگان، خبرنگاران و عکاس‌های شاغل در مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان خواست برای شرکت در این جشنواره استانی تا آثار خود را برای شرکت در این رقابت رسانه‌ای – مطبوعاتی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

عباس زاده به شرایط و مقررات شرکت در جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: آثاری می تواند در جشنواره شرکت داده شود که در بازه زمانی از ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۱ در رسانه های خبری مجوز دار (نشریات استانی، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری و سرپرستی نشریات سراسری) استان البرز منتشر شده باشد.

دبیر جشنواره قلم های ماندگار ادامه داد: آثاری پذیرفته می شود که نام صاحب اثر در آن ذکر شده باشد و مطالب با امضای مستعار پذیرفته نمی شود.

عباس زاده خاطر نشان کرد: هر متقاضی می تواند در ۳ بخش جشنواره شرکت کند و در هر بخش می تواند فقط ۲ اثر را بارگذاری نماید. در صورت ارسال آثار بیشتر دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و مابقی را حذف خواهد کرد.

وی گفت: متقاضیان شرکت در جشنواره می بایست از تاریخ ۱ مهر ۱۴۰۱ به نشانی جشنواره alborz.pressfestival.ir مراجعه و آثار خود را بارگذاری نمایند؛ مهلت شرکت در جشنواره :از هم اکنون الی سی ام (۳۰) مهرماه ۱۴۰۱ اختتامیه: آذر ماه سال ۱۴۰۱ است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz