دکتر البرزی فرماندار شهرستان ساوجبلاغ:

روزی جهادی از جنس کار و تلاش در بخش چندار ساوجبلاغ رقم خورد؛ زیرساخت های ایجاد زندگی خوب در روستاها فراهم‌ شود

روزی جهادی از جنس کار و تلاش در بخش چندار ساوجبلاغ رقم خورد؛
زیرساخت های ایجاد زندگی خوب در روستاها فراهم‌ شود
شناسه خبـر : ۱۱۱۶۷۳ سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴

روزی جهادی از جنس کار و تلاش با حضور فرماندار جهادی و مدیران پرتلاش این شهرستان و بخشدار چندار در جهت رفع مشکلات روستاهای این بخش رقم خورد و فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در این بازديد دستورات و راهکارهای لازم در جهت رفع مشکلات و موانع توسعه این روستاها صادر کرد.

به گزارش شهروند گروه توسعه پایدار شهرستان ساوجبلاغ با ریاست دکتر البرزی فرماندار ساوجبلاغ و با حضور عظیم زاده معاون عمرانی فرماندار،مهدی نژاد مشاور عالی فرماندار، فلاح پور بخشدار چندار و مدیران دستگاه‌های خدمات رسان این شهرستان، اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش در پی بازدید از روستاها در بخشداری چندار برگزار شد.

فرماندار ساوجبلاغ در این جلسه ضمن بررسی مشکلات روستاهای این بخش با بیان‌این‌مهم که نیازهای مردم منطقه‌ مورد بررسی،چکش کاری و در نهایت مورد پیگیری و اجرایی شدن قرار خواهد گرفت اظهار کرد: در بحث مطالعه پروژه ها ازجمله راه روستایی روستای سیرود قبل از شروع فصل سرما اقدامات لازم از جمله زیرساخت ها مورد پیگیری و رفع قرار گیرد.

دکتر البرزی بیان کرد: با توجه به وضعیت جاده روستای سیرود باید هر چه سریع‎تر آسفالت این روستا انجام و اداره راه در خصوص زیرسازی اقدام نموده و تا یک هفته دیگر جلسه ای دیگر با حضور سپاه شهرستان و بسیج سازندگی برگزار خواهدشد و مطالبات و پیگیری لازم از جمله درمانگاه شبانه روزی شهر جدید مهستان و رفع عقب ماندگی های شهرستان ساوجبلاغ که از دیگر دولت های قبل مغفول بر زمین مانده پیگیری می‌شود.

البرزی افزود:بسیج سازندگی نیز در این زمینه پای کار خواهد آمد و همراه ما خواهد بود.

وی تصریح کرد: در حوزه‌های راه‌های روستایی و بهداشت و سلامت، عقب ماندگی های زیادی وجود دارد که در این‌ راستا برای داشتن شهرستان و شهر پیشرفته توسعه و پیشرفت شهر را از روستاها آغاز نماییم.

وی بیان کرد: زیرساخت های ایجاد زندگی خوب در روستاها فراهم‌ شود چرا که نتیجه تحقق آن، ایجاد اقتصاد روستادی، اشتغال،تولید و مهاجرت معکوس خواهد بود.

البرزی تاکید کرد: طراحی و مبلمان روستایی اگر مناسب باشد روستاها رونق پیدا کرده و شهروندان راغب برای حضور در روستاهای خود، احیای باغات، ایجاد دامپروری و دامداری، تولید، و سازندگی در روستاها و در نهایت اشتغال خواهد شد.

وی گفت:ایجاد روستاهای آباد و دارای زیرساخت های مناسب از جمله اهدافی است که با جدیت دنبال می کنیم.

این‌مسوول ادامه داد: در این زمینه درصدد ایجاد زیرساخت های مناسب در روستاهای شهرستان در حوزه های مختلف هستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان ساوجبلاغ اظهار کرد: روستاهای ما روستاهایی هستند که دارای ظرفیت های خوبی در بخش های مختلف خود هستند که باید تقویت شده و توسعه پیدا کنند و موانع توسعه روستایی برطرف گردد.

البرزی در ادامه این جلسه حضور مدیران شهرستان را در جلسات فرمانداری و سفرهای شهرستانی ضروری برشمرده و گفت: حضور مدیران شهرستان در این جلسات ضروری بوده و کمک خواهد کرد هر چه زودتر موانع و مشکلات با همفکری و خرد جمعی مرتفع شود که در این زمینه به مدیرانی که در جلسات حضور ندارند تذکرات لازم داده خواهد شد.

دکتر البرزی خطاب به مدیران شهرستانی و مسوولان بخش چندار و اعضای شوراهای روستایی بخش بیان کرد: با توجه و استناد به راهکارهای قانونی موانع و مشکلات پیگیری و رفع گردد.

وی تصریح کرد:مردم‌را به طرف روستاها و مناطق خوش آب و هوا سوق دهید تا بهداشت روح و روان آن‌ها تامین گردد و در پی آن ‌نیز اقتصاد روستایی ارتقا و رونق پیدا کند و تا جایی که قانون اجازه می دهد مسوولان روستایی در زمینه رفاه مردم در روستاها تلاش جهادی کرده و دست و دلبازانه کمک کنند.

البرزی تاکید کرد: برای گازدار شدن خانه های روستاها از جمله روستای سپیداران جلساتی با عظیم زاده معاون عمرانی فرماندار، شواراها، جهاد، اداره گاز و بخشدار تشکیل گردد و نحوه چگونگی گازدار شدن‌خانه های روستاهایی مورد بررسی قرار گیرد و تا هفته دیگر نتیجه آن ارائه گردد.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz