حمل و نقل کارگران به شهرک‌های صنعتی البرز فراهم شود

حمل و نقل کارگران به شهرک‌های صنعتی البرز فراهم شود
شناسه خبـر : ۱۱۱۶۵۱ پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵

استاندار البرز ضمن تاکید بر اهمیت تسهیل حمل و نقل کارگران به شهرک‌های صنعتی استان، گفت: نگاه‌ها باید تغییر کند و فرهنگ‌سازی در حوزه اشتغال از مدارس و دانشگاه‌ها باید مهارت آموزی در کنار تحصیل، عملیاتی و اجرایی شود.

مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که شامگاه سه شنبه در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد، گفت: در این نشست در خصوص موضوع تأمین نیروهای کارگری و متخصص مورد نیاز بخش خصوصی بحث و تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: اکنون شهرک‌های صنعتی استان نیاز به نیروی متخصص و کارگری در حوزه‌های مختلف دارند.

عبداللهی گفت: تأمین مسکن کارگری در قالب خوابگاه و محل اسکان خانواده‌های شاغل در شهرک‌های صنعتی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: برای این منظور زمین مناسب در شهرک‌های صنعتی جانمایی شده و ساخت آن بزودی توسط متولیان بخش خصوصی آغاز می‌شود.

استاندار البرز گفت: اکنون نرخ بیکاری استان به ۹ درصد رسیده ولی از سوی دیگر تمامی شهرک های صنعتی استان به نیروی کار در حوزه های مختلف نیاز دارند.

وی افزود: با اتخاذ تدابیر لازم در خصوص تامین مسکن و پیش بینی امکانات حمل و نقل مناسب برای تسهیل در تردد کارگران، گامی موثر در راستای تامین نیروی کار شهرک‌ها و کاهش نرخ بیکاری، بر می‌داریم.

عبداللهی گفت: متقاضیان اشتغال باید به این باور برسند که باید به مهارت و تخصص مجهز شوند تا بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند.

وی افزود: اشتغال در امور ستادی و اداری برای تمامی متقاضیان کار، میسر نیست بلکه باید برای کسب درآمد بیشتر و دستیابی به شغل به سمت ظرفیت‌های فراوان و ارزشمند شهرک‌های صنعتی، بروند.

استاندار البرز گفت: نگاه‌ها باید تغییر کند و فرهنگ‌سازی در حوزه اشتغال از مدارس و دانشگاه‌ها باید مهارت آموزی در کنار تحصیل، عملیاتی و اجرایی شود.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz