وزیر میراث فرهنگی دستور بازگشایی کاخ مروارید کرج را صادر کرد

وزیر میراث فرهنگی دستور بازگشایی کاخ مروارید کرج را صادر کرد
شناسه خبـر : ۱۱۱۶۴۰ پنجشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶

وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی روز چهارشنبه با حضور سرزده در استان البرز دستور بازگشایی کاخ تاریخی مروارید مهرشهر کرج برای بازدید عموم را صادر کرد.

عزت الله ضرغامی  در این بازدید سرزده  و یک ساعته از کاخ تاریخی مراورید مهرشهر، دستور داد تا درهای  این اثر تاریخی پس از آماده سازی برای بازدید عموم در روزهای آینده گشوده شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در حاشیه این بازدید در گفت وگو با ایرنا  با اشاره به سفر غیر منتظره و یک ساعته وزیر میراث  فرهنگی به استان و بازدید از کاخ مروارید، گفت: امروز بخش های مختلف این اثر تاریخی مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد تا نسبت به پاکسازی و آماده سازی کاخ مروارید اقدام لازم به عمل آید.

فریدون محمدی بیان داشت : مشکلات مختلف کاخ تاریخی مروارید با حضور وزیر میراث فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت ضمن آنکه  نسبت به مرمت این مجموعه در اسرع وقت اقدام مناسب و فوری  صورت می گیرد.

وی ادامه داد: مقرر شد تا موزه عبرت در کاخ تاریخی مروارید مهر شهر کرج  گشایش یابد تا  ظلم وستم های حکومت طاغوت و خاندان شاه مخلوع  در این مکان برای مردم تشریح شود.

محمدی گفت : شهرداری کرج نسبت به احیای فضای سبز محوطه کاخ مروارید اقداماتی انجام داده که قابل تقدیر است .

وی با اشاره موضوع مالکیت کاخ تاریخی مروارید اظهار داشت : در این مورد نیز وزیر میراث فرهنگی دستور دادند تا در اسرع وقت تمهیدات لازم در خصوص حل و فصل  مالکیت  این اثر تاریخی صورت گیرد.

محمدی تاکید کرد: اعتباراتی از محل منابع داخلی وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی برای مرمت و آماده سازی کاخ تاریخی مروارید اختصاص یافته است.

وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز پس از بازدید از کاخ تاریخی مروارید به تهران بازگشت.

نویسنده : آمنه شکوهی

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz