با حضور معاون رییس جمهور؛

کاروان طرح جهادی ارسال تجهیزات به هنرستان های البرز اعزام شد

کاروان طرح جهادی ارسال تجهیزات به هنرستان های البرز اعزام شد
شناسه خبـر : ۱۱۱۶۱۸ سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

با حضور "صولت مرتضوی"معاون اجرایی رییس جمهور کاروان طرح جهادی ارسال تجهیزات به هنرستان ها و مدارس استان البرز با شعار " ایران قوی، مهر مردمی ، سلامت و دانایی" اعزام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز دراین آیین که در محوطه اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: البرز فقیرترین استان کشور در بخش سرانه آموزشی است که مهمترین دلیل این موضوع مهم به مهاجرت بی رویه به استان برمی گردد.
«علی حجرگشت» با بیان اینکه رشد جمعیت جمعیت دانش آموزی در این استان بالا است اظهار داشت: این در حالی است که رییس جمهور در سفر خود به البرز، یکی از مهم ترین دغدغه های خود را در آموزش و پرورش اعلام کردند که بر این اساس به همت دولت سیزدهم و با ساخت ۲۰۰ مدرسه با مشارکت خیرین این فقر آموزشی تا حدودی جبران می شود.

وی  با اشاره به اینکه اقدامات جهادی دولت سیزدهم در آموزش و پرورش در حال انجام است ، خاطرنشان کرد: اکنون در این طرح  ۸۰ میلیارد تومان به تجهیزات هنرستان ها و مدارس اختصاص یافته است.
حجرگشت یادآورشد: این تجهیزات در قالب ۲۵ کامیون و نیسان با اولویت تجهیزات هنرستانی و اداری مدارس که شامل میز و نیمکت ارسال می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هم اکنون ۵۰ فضای ورزشی در این استان در دست احداث است گفت: از این تعداد تاکنون ۱۱ زمین چمن آماده شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر در آستانه سال تحصیلی چدید ۱۰ هزار بسته تجهیزات و نوشت افزار آموزشی با کمک خیرین و کمیته امداد در بین دانش آموزان نیازمند توزیع می گردد.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz