هشدار پلیس فتا البرز به کاربران مجازی در آستانه اربعین

هشدار پلیس فتا البرز به کاربران مجازی در آستانه اربعین
شناسه خبـر : ۱۱۱۶۰۹ دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

رییس پلیس فتا البرز با اشاره به ترفندهای مختلف کلاهبرداران اینترنتی در مواقع مختلف اعلام کرد: در آستانه اربعین حسینی ، کاربران مراقب ترفندهای این کلاهبرداران باشند.

سرهنگ رسول جلیلیان گفت: برخی افراد به بهانه این مناسبت در فضای مجازی تحت عنوان «نذری اینترنتی» از مردم کلاهبرداری می کنند که هوشیاری در مقابل این نوع ترفند ها  ضروری است.

وی اضافه کرد: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت کمک های مردمی تحت عنوان نذورات کرده ضمن آنکه در خلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند.

جلیلیان خاطرنشان کرد: کاربران در شبکه های اجتماعی به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد پرداخت نذورات را دارند به صفحه های معتبر مراجعه کنند تا گرفتار کلاهبرداران سایبری نشوند.

وی افزود: این افراد با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی با دریافت مبالغی به عنوان نذری و یا کمک به افراد نیازمند حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می کنند.

رییس پلیس فتا البرز یادآور شد: مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند که کاربران باید با دقت در آدرس سایت اصلی دقت داشته باشند چرا که در تمام درگاه های بانکی از پروتکل https استفاده می‌شود.

وی افزود: ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی زمینه ساز سوء‌استفاده از کاربران را بوجود آورده که سبب سرقت اطلاعات و کلاهبرداری خواهد شد.

جلیلیان بیان داشت : کاربران در صورت مشکوک شدن به اخبارجعلی، لینک جعلی و دریافت پیامک های مشکوک با عناوین مختلف،مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir  یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش دهند.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz